Zmiany w testach MOT - posiadacze diesli ucierpią najbardziej

mot

W maju 2018 roku testy MOT staną się surowsze dla samochód wyposażonych w silniki diesla. Wprowadzona zostanie również nowa klasyfikacja usterek. Co konkretnie się zmieni?

Od maja 2018 zostaną wprowadzone kolejne zmiany w testach MOT (Ministry of Transport Test). Przede wszystkim dotkną one kierowców samochodów z silnikami diesla. Brytyjski rząd zdecydował się na wprowadzenie nowych norm emisji spalin. Jak łatwo się domyślić będą one bardziej rygorystyczne. Wpisuje się to w obecną politykę brytyjską i ekologiczne trendy w motoryzacji. Dodajmy, że Parlament Europejski również pracuje nad nowymi przepisami, które zmienią (czytaj - zaostrzą) normy emisji spalin.

Wśród zmian znajdzie się również zapis dotyczący samych spalin. Jeśli "układ wydechowy w pojeździe wyposażonym w filtr cząstek stałych emituje widoczny dym o dowolnym kolorze" samochód nie otrzyma certyfikatu MOT, a usterka zostanie sklasyfikowana jako "niebezpieczna". To kolejna ze zmian - teraz defekty zostaną podzielone na trzy grupy - wspomniane "niebezpieczne" ("Dangerous"), "poważne" ("Major") oraz "drugorzędne", "mniej istotne", "drobne" ("Minor").

Zgodnie z nowymi przepisami samochody automatycznie nie przejdą testu MOT jeśli otrzymają wykaże on usterki na poziomie "Dangerous" lub "Major". Z kolei usterki "Minor" w tym nie przeszkodzą, ale zostaną odnotowane na certyfikacie pojazdu.

"Zmieniamy sformułowania, które pojawiać się będą na certyfikacie" - komentuje Neil Barlow, szef polityki MOT w DVSA. "Nowa kategoryzacja powinna wyraźnie pomóc kierowcom. Dzięki niej łatwiej będzie identyfikować, a następnie reperować usterki.

Jeszcze tylko 3 tygodnie można płacić starymi 10-f...
Od marca wzrosną koszty wyrobienia brytyjskich pas...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas