Zmiany w przyznawaniu zasiłków

benefitWładze Redditch apelują do mieszkańców, by dowiedzieli się czegoś więcej na temat housing benefit oraz council tax benefis. W związku z wprowadzeniem zmian z zasiłków będzie mogło skorzystać jeszcze więcej osób.

Od 2 listopada Child Benefit nie będzie wliczany podczas obliczania tygodniowego dochodu. Dla osób powyżej 65 roku życia lub starszych nie będą również doliczane oszczędności oraz inwestycje pod warunkiem, że nie przekraczają one £10 000. Jednakże, jeśli kwota ta przekroczy £16 000, nie będzie można ubiegać się o housing benefit oraz o council tax benefis, chyba że równocześnie pobierana jest emerytura progresywna.

Szacuje się, że zmiany te będą miały znaczenie dla 800 000 osób w całym kraju, którzy już pobierają housing lub council tax benefit. Złożone dotychczas deklaracje zostaną automatycznie przekalkulowane, aby wziąć pod uwagę nowe zasady. Niektórzy mieszkańcy będą mogli skorzystać z zasiłków po raz pierwszy.

Lider samorządu, radny Carole Gandy powiedział: „Chcemy żeby ludzie skorzystali z usług świadczonych przez radę miasta, aby łatwiej było im przetrwać w tych trudnych finansowo czasach. Jeśli myślisz, że świadczenia mogą przysługiwać również tobie, to jest to właśnie czas, by skontaktować się z radą i otrzymać pomoc.”

Wysokość pomocy uzależniona będzie także od czynników takich jak osobista czy rodzina sytuacja, dochody czy fundusze.

Aby dowiedzieć się czy przysługuje ci zasiłek, odwiedź stronę: www.redditchbc.gov.uk i skorzystaj z nowego kalkulatora. Informacje można również uzyskać drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefoniczna: 0 1527 534050.

źródło: Redditch Advertiser, 22 października 2009.

Spis powszechny naruszeniem prywatności obywateli?
Czy to koniec przymusu przerabiania angielskich sa...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas