Złodzieje ukrywali swoje łupy na farmie w Studley

Celem ataku złodziei były ciężarówki z naczepami kurtynowymi, zaparkowane na noc w punktach obsługi podróżnych. Następnie skradzione naczepy przechowywano w stodole nieopodal Studley.

Ulubionym miejscem gangu była stacja benzynowa Barnhill przy M40, niedaleko Wellesbourne, gdzie łupem padały ciężarówki z tak różnorodnymi towarami jak czekolada czy whisky.

Jedna ze skradzionych ciężarówek służyła do przetransportowania zdobytych dóbr do własnego ,,centrum dystrybucji”.

Po skontrolowaniu stodoły przez policję zatrzymano dwie osoby, jednakże żadna z nich nie przyznaje się do współpracy z gangiem oraz przyjęcia od gangu samochodu ciężarowego marki Iveco.

Pierwsza z zatrzymanych osób, Jay Odusina, lat 22, przyznała się do winy przed rozprawą w Coventry. Natan Lombard, lat 20, nie przyzał się jednak do winy.

Prokurator Michael Duck powiedział, że Iveco zostało skradzione z SIS Creations w Oldbury na początku Listopada 2007 r.

Najczęściej okradane były ciężarówki zaparkowane na noc na stacjach przy autostradzie M40. Do przestępstwa gang używał wspomnianej już ciężarówki oraz Renault Clio, którego właścicielem jest J. Odusin.

Boki okradanych plandek zostawały rozcinane, a towar przeładowywano na Iveco. Następnie dobra przewożono na farmę Ardencote Manor w Outhill, Studley.

Kiedy policja przeszukała gospodarstwo 19 grudnia 2007 r., znaleziono ciężarówkę z fałszywymi tablicami rejestracyjnymi oraz ogromne ilości skradzionych dóbr. Rankiem 23 listopada na stacji Barnhill, gang ukradł 54 skrzynie z Brandy. Jedna z nich została odnaleziona na farmie. Nie cały tydzień później, w tym samym miejscu skradziono 122 skrzynie z produktami Malteesers oraz ponad 50 skrzyń z produktami Galaxy. Jak wyżej, na farmie znaleziono znaczną ilość pustych opakowań po tych słodyczach. Następnej nocy łupem padły cztery palety z wódką. Tym razem jednak do zdarzenia doszło na stacji Cherwell Valley Usługi w Bicester, księstwo Oxfordshire. Na początku grudnia gang zaatakował na stacji w Hopwood Park przy M42. Zniknęły cztery skrzynie z piórami firmy Parker, które odnaleziono także na farmie. Następnej nocy zrabowano naczepy w pobliżu M42 w księstwie Worcestersire. Zabrano sprzęt wędkarski o wartości ₤4 470, z czego połowa wciąż znajdowała się w Manor Ardencote. Tydzień póżniej szajka powrócila do Barnthill by ukraść 96 skrzyń z whisky, z czego 22 odnaleziono na farmie.

Wynajmującym farmę był Natan Lombard, który twierdzi, że nie ma nic wspólnego z ciężarówką. Mężczyzna twierdzi, że odwiedzał farmę aby pomóc drugiemu zatrzymanemu mężczyźnie w naprawie ciężarówki.

Po długim procesie jury nie było w stanie ogłosić jednoznacznego wyroku w sprawie Lumbarda, dlatego też rozprawa została odroczona. Podejrzany pozostanie do tego czasu w areszcie.

źródło: Redditch Standard 24 września 2009

Zabójstwo taksówkarza – poszukiwany mężczyzna
Przyznał się do morderstwa, którego nie popełnił
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas