Zdrożeją bilety lotnicze

Od poniedziałku w Wielkiej Brytanii wzrosną opłaty lotniskowe, a co za tym idzie, za bilet lotniczy zapłacimy nawet o kilkadziesiąt funtów więcej.

Opłaty lotniskowe (APD) na loty w Europie wzrosną o około 9 proc. Oznacza to, że za bilet zapłaciły od 1 do 2 funtów więcej. Jednak im dalej zamierzamy lecieć, tym droższe będą opłaty. W tzw. strefie C, do której należy między innymi Daleki Wschód i obie Ameryki, opłaty wzrosną aż o 50 proc. Średnio zamiast 100 funtów pasażerowie będą musieli zapłacić 150.

APD to opłata nakładana na linie lotnicze za korzystanie z lotnisk. Jest ona uiszczana przy zakupie biletu, czyli pobierana z kieszeni pasażerów. Kolejna podwyżka wywołała protest niemalże wszystkich linii lotniczych. Willie Walsh z British Airways powiedział, że podwyżka to po prostu „tragedia”. Najbardziej odczują to rodziny podróżujące na wakacje, ponieważ pakiet dla czterech osób może wzrosnąć nawet o kilkaset funtów.

Linie lotnicze obawiają się, że mogą stracić wielu klientów. Tym samym ostrzegają, że kolejne podatki mogą zniechęcić inwestorów. Władze Ryanaira już kilka tygodni temu ostrzegały, że jeśli opłaty lotniskowe wciąż będą rosnąć, tani przewoźnik może zlikwidować część swoich połączeń i przenieść loty na tańsze europejskie lotniska.

Magda D.

Polacy dyskryminowani w UK - Unia protestuje
Policja ostrzega przed oszustem z Redditch
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas