Zastraszanie przyczyną samobójstw wśród dzieci

Prawie połowa samobójstw dzieci w grupie 10 do 14 lat, jest wynikiem prześladowań, wykazały badania. Organizacja charytatywna Beatbullying twierdzi, że na 59 przypadków samobójstw dzieci zgłoszonych w mediach krajowych w latach 2000 - 2008, 26 było zdecydowanie podłączonych z nękaniem. Ale badania wskazują, że aż 78 ze 176 obecnych oficjalnych przypadków samobójstw, rzeczywiście było wynikiem prześladowań.

Oficjalne dane mówią również o 1769 samobójstwach dzieci w wieku od 15 do 19 lat w latach 2000 i 2008, organizacja Beatbullying twierdzi, że całkowita liczba zastraszeń związanych z samobójstwami młodzieży może liczyć setki. Organizacja mówi także, że każdy przypadek samobójstwa dziecka związany ze znęcaniem się, wskazał szkołę jako główne miejsce prześladowań.

Raport organizacji Beatbullying został opublikowany z okazji drugiej rocznicy śmierci 13-letniego Sama Leeson, który powiesił się po tym, jak znęcano się nad nim fizycznego i przez Internet. Prezes Emma-Jane Cross, powiedziała: „Połączenie między zastraszaniem i samobójstwami dzieci niewątpliwie istnieje i brak jasności i badań w tej dziedzinie jest nie do przyjęcia - musimy działać i to teraz. Rząd musi przyjrzeć się temu zjawisku, by zrozumieć dlaczego dzieci w wieku dziesięciu lat odbierają sobie życie. To przykre, samobójstwo nigdy nie powinno wyglądać jak jedyna opcja dla każdego dziecka czy osoby młodej.”

Matka Sama Leeson, Sally Cope, powiedziała: „Dwa lata temu mój 13-letni syn Sam podjął tragiczną decyzję odebrania sobie życia w wyniku zastraszania, więc wiem z własnego doświadczenia, jak katastrofalne skutki może to przynieść i jaki smutek śmierć Sama pozostawiła w mojej rodzinie. Wzywam rząd do podjęcia działań w celu zwalczania zastraszania w szkołach i udostępnia informacji dotyczących samobójstw dzieci, aby organizacje, takie jak Beatbullying mogły współpracować w celu zapobieżenia dalszych przypadków śmierci."

źródło: Daily Express 13 czerwca 2010 r.

Ukryte długi prawdziwą zmorą dla kraju
Co raz więcej dziewczynek dojrzewa w wieku 9 lat
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas