Zachowanie młodzieży zmusza policję do działania

Młodzieżowy gang pijący alkohol, zachowujący się agresywnie i używający rasistowskich zwrotów zmusił policję do wprowadzenia nowego nakazu na terenie Matchborough Centre. Dwumiesięczny nakaz jest piątym tego rodzaju w tej okolicy, ponieważ, jak twierdzą mieszkańcy, duże grupy młodych osób często zniechęcają klientów do robienia zakupów w tamtejszych sklepach. Przydzielone zostaną dodatkowe patrole policyjne, a osoby, które nie zgodzą się na opuszczenie terenu zostaną aresztowane. Sierżant Neil Billingham powiedział: „Nakaz ten został wprowadzony jako skutek policyjnych obserwacji oraz skarg mieszkańców, osób przyjezdnych oraz pracowników sklepów na temat grup osób zbierających się w pobliżu i zachowujących się agresywnie. Bierzemy takie doniesienia bardzo poważnie i zawsze używamy najodpowiedniejszych przepisów prawnych, aby uporać się z sytuacją.”

Nakaz wszedł w życie w piątek, 3 września i trwać będzie do godz. 18:00, 03 listopada 2010 r. Nakazem objęto Matchborough Centre oraz parkingi samochodowe, drogę dla autobusów przy centrum, teren za sklepem Costcutter, w tym także okolice stawu, Blackthorne Court, Meeting Mouse, Christ Church, Arrow Vale High School, Arrow Vale Sports Centre a także teren przy Kenchester Close. Sierżant Billingham dodał: „Proszę pamiętać, że nakaz ten jest używany jako ostateczność. Poprzednio próbowaliśmy innych form zachęcających, kierujących uwagę na inne czynności.

Wprowadzenie nakazu, upoważnione przez kuratora Adriana Pass, dowódcę policji w północnym hrabstwie Worcestershire, oznacza, że jeśli policja lub ochrona uważają, że obecność lub zachowanie więcej niż dwóch osób, jest, lub może powodować, iż ludzie czują się zastraszani, prześladowani lub zaniepokojeni, grupa może otrzymać nakaz opuszczenia trenu i rozproszenia się. Nakaz umożliwia także funkcjonariuszom odwiezienie do domu każdej młodej osoby poniżej 16 roku życia między godz. 21:00 a 6:00 rano. Jeżeli młodzież nie będzie chciała współpracować, może zostać aresztowana.

Radna Matchborough, Juliet Brunner, której celem jest bezpieczeństwo społeczności, powiedziała: „Dzięki współpracy policji i Rady Miasta Redditch jesteśmy zobowiązani do dopilnowania, aby wszyscy mieszkańcy mogli korzystać z udogodnień w swojej okolicy i dlatego poparliśmy wprowadzenie nowego prawa.”

źródło: Redditch Standard, 13 września 2010 r.

Pierwsza pomoc dla pijanych dzieci
Śmiertelny wypadek na M40
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas