Zabójstwo taksówkarza – poszukiwany mężczyzna

Morderca taksówkarzaOto portret pamięciowy mężczyzny poszukiwanego w związku z morderstwem taksówkarza Mohammeda Arshad.

Dnia 22 lipca, ok. godz. 20:00 poszukiwany mężczyzna najprawdopodobniej wykonał telefon przed Spar shop na Lindsworth Avenue. To właśnie w tych godzinach, podając swoje imię jako Peter, mężczyzna zadzwonił do firmy taksówkarskiej „A Cars” i poprosił o taksówkę spod Broadmeadow School – ostatni kurs Arshad’a, o którym wiadomo. Do wykonania tego telefonu użyto budki telefonicznej.

Detektyw Sheila Thornes, prowadząca dochodzenie, powiedziała: „Namierzenie tego człowieka jest bardzo ważne. Mamy nadzieję, że ktoś go rozpozna i się z nami skontaktuje.

Mężczyzna to szczupły brunet, z krótkimi włosami zaczesanymi do przodu, wzrost ok. 170cm. Ubrany był w ciemny top z długimi rękawami oraz jeansy.

Informacje te pojawiły się po programie Crimewatch na kanale BBC wyemitowanego 2 września. W związku z emisją sprawy w telewizji, dochodzeniem zajęło się dziesięciu dodatkowych oficerów policji.

Następny ślad pojawił się po zgłoszeniu kobiety, która zeznała, że prawie zderzyła się z samochodem, który mógł być pojazdem prowadzonym przez taksówkarza w dniu jego śmierci.

Kobieta twierdzi, że 22 lipca jechała wzdłuż Longbridge Lane ok godz. 18:36. Kiedy zbliżała się do ronda przy zjeździe do Redditch Road spostrzegła, że taxi jadące w jej kierunku, porusza się po złej stronie jezdni. Kierowca - mężczyzna w wieku ok. 30 lat, możliwie Azjata z ciemnymi włosami – najwyraźniej był bardzo rozproszony przez coś lub kogoś na siedzeniu pasażera.

Używając świateł, próbowała zwrócić uwagę kierowcy, bezskutecznie. W ostatniej chwili aby uniknąć czołowego zderzenia kobieta musiała zjechać ze swojego pasa jezdni.

Około podobnej godziny, na Wast Hill Lane w Kings Norton - niedaleko Longbridge Lane - ciężko ranny Arshad został odnaleziony przez przypadkowego przechodnia. Poszkodowanemu zadano w głowę liczne rany nożem.

Niebieski Ford Galaxy, którym poruszał się Arshad, porzucono na Shannon Road ok. godz. 21:00. Klucz od samochodu oraz klucze od drzwi firmy Yale - jednym złotym i dwoma srebrnymi, w dalszym ciągu nie zostały odnalezione.

Detektyw Thornes dodał: „Jest to ciągle aktywne i dynamiczne dochodzenie i nie spoczniemy, do póki morderca nie zostanie doprowadzony przed wymiar sprawiedliwości.”

Świadkowie lub ktokolwiek posiadający informacje, proszeni są o kontakt z Major Incident Room mającego siedzibę na posterunku policji w Redditch, tel. 0300 333 3000. Alternatywnie można powiadomić organizację Crimestoppers, tel. 0800 555 111.

źródło: Redditch Standard, 24 września 2009

Trzej mężczyźni oskarżeni o kradzież w Wythall
Złodzieje ukrywali swoje łupy na farmie w Studley
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas