Z przymrużeniem oka - najbardziej absurdalne przepisy brytyjskiego prawa

prawo

Wielka Brytania jest krajem o wiekowej tradycji, a sami Brytyjczycy lubią ją szanować. Specyficzny ustrój prawny sprawił, że w kraju tym nadal teoretycznie obowiązują dość dziwaczne przepisy. Wielka Brytania to kraj, w którym przywiązanie do tradycji jest duże, czasem... zbyt duże. Specyficzny ustrój prawny, w którym nie ma jednolitej konstytucji, sprawia, że w kraju tym cały czas obowiązują dość absurdalne przepisy, których nieprzestrzeganie może się skończyć karą. Oto lista 10 najbardziej absurdalnych takich przepisów.

1. Sprowadzanie polskich ziemniaków

W Wielkiej Brytanii zakazane jest sprowadzanie ziemniaków przeznaczonych na handel, które pochodzą z polski, dlaczego? Przepisy nie precyzują, co jest powodem ziemniakowego embarga, ale na szczęście Polska nie cierpi specjalnie przez tenże przepis.

2. Królewskie psy

To, że w średniowieczu żaden farmer czy osoba niższego stanu nie mogła nawet pomyśleć o ożenku z kimś z rodziny królewskiej, nie budzi wątpliwości. Dla ludzi czasy się nieco zmieniły i osoby teoretycznie niższego stanu mogą się wżenić w rodzinę królewską. Jednak w Wielkiej Brytanii nadal obowiązuje ustawa, która zakazuje psom poddanych spółkowania z królewskimi psami. Lepiej więc uważać na spacerach, bo za ten występek można trafić za nawet za kratki!

Inny zakaz związany z psami mówi, że nie wolno podjudzać psów do szczekania przy policjancie, jeśli zostanie się złapanym nad brzegiem morza.

3. Chodzenie topless

Według nas, to jeden z najbardziej "angielskich" przepisów. Wielka Brytania zawsze uchodziła za kraj raczej purytański, więc paradowanie topless przez panie, jest tam zabronione, jednak jest pewien wyjątek. Z jakiś powodów w Liverpoolu topless mogą chodzić sprzedawczynie w sklepach z rybami tropikalnymi.

4. Parlament

O zakazie umierania w parlamencie zapewne wiele osób słyszało, ale w Wielkiej Brytanii istnieje przepis zabraniający wchodzenia do parlamentu w... zbroi. Złamanie tego zakazu podobno grozi przepędzeniem przez całe miasto w pierzu i smole. Zważając na wielkość Londynu, idąc do Parlamentu lepiej jednak ubrać coś lżejszego.

5. Wieloryby na plaży

Głowa każdego wieloryba znalezionego w Wielkiej Brytanii należy do króla, zaś ogon tego ssaka należy do królowej, gdyby potrzebowała kości do nowego gorsetu.

6. Za potrzebą do Szkocji

Szkoci, co prawda słyną na świecie ze skąpstwa, ale nie oznacza to, że nie są gościnni! Ba, u nich nawet jest to sankcjonowane prawnie, ponieważ istnieje tam przepis mówiący, że każdy Szkot ma obowiązek udostępnić swoją toaletę każdej osobie, która zapuka do drzwi i oto poprosi.

7. Londyńskie taksówki

W Londyńskich taksówkach nie można przewozić wściekłych psów i zwłok - ten przepis jest akurat dość logiczny. Podobnie jak ten stanowiący, że zabronione jest zatrzymywanie taksówki w Londynie przez osoby chore na... dżumę. Albert Camus byłby chyba zachwycony?

8. Pogrzeb

Nie jest to przepis, a część brytyjskiej historii, ale warto wspomnieć o tym wydarzeniu. Pogrzeb angielskiego króla - Wilhelma Zdobywcy odbywał się tak długo po śmierci władcy, że jego zwłoki zdążyły napuchnąć. W istocie, to były tak wzdęte, że nie chciały zmieścić się w grobowcu, a przy usilnej próbie włożenia ich do środka... wybuchły!

9. Flaki

XIX-wieczne brytyjskie prawo stanowi, że w całej Wielkiej Brytanii w niedzielę nie można sprzedać gotowanych flaków. Próżno więc ich szukać w londyńskich restauracjach, ale na szczęście nikt nie zabrania sprzedawania surowych flaków.

Szokujące zachowanie nauczycielki - pokazała NA UCZNIU, jak bezpiecznie uprawiać seks oralny [wideo]

10. Oddawanie moczu...

Na koniec prawdziwa perełka. W Wielkiej Brytanii zabronione jest oddawanie moczu w miejscach publicznych, ale jest jeden wyjątek. Jeśli robisz to na tylne koło swojego wozu i prawą ręką podpierasz się o niego, to wszystko w porządku - prawo zezwala. Biada jednak temu, kto będzie się podpierał lewą ręką!

Jeszcze tylko do 13 stycznia będziesz mógł zapłaci...
Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia życzy ...

Podobne wpisy

 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas