Wystawa i konkurs z cyklu "od pola do fabryki", pokazująca dzieje Redditch na przestrzeni wieków już w czerwcu.

Wystawa i konkurs z cyklu "od pola do fabryki", pokazująca dzieje Redditch na przestrzeni wieków już w czerwcu.

W czerwcu tego roku, zostanie oficjalnie uruchomiona nowa wystawa oraz konkurs na odbycie duchowej podróży Redditch, z cyklu „od pola do fabryki”. Projekt został zorganizowany wspólnie przez Webheath Digital Photographic Club oraz St Stephen's Church.

Projekt pokaże jak miasto Redditch ewoluowało z rolnictwa do przemysłu przedstawiając fotografie grup: U3A photography group, Redditch U3A, Redditch History Society oraz Webheath Digital Photographic Society. Prezentacja wizualna ma za zadanie uchwycić ewolucję Redditch na przestrzeni wieków. Elaine Whitfield z kościoła świętego Szczepana powiedziała: „Uzbrojeni w to, że Redditch jest miastem, które w wcześniejszych czasach było stricte rolniczym miasteczkiem skupione wokół klasztoru Cystersów z opactwa Bordesley. Kościół świętego Szczepana był kaplicą grobową opactwa Bordesley, którego ruiny można zobaczyć do dziś i to właśnie tam lokalni mieszkańcy wyznawali kult”.

„Gry społeczność stała się bardziej przemysłowa, po reformacji miasta Redditch, kościół świętego Szczepana przeniósł się na wzgórze do kościoła Church Green. Pasja Wiktoriańska dawała nam wiele z tego, co dzisiaj widzimy. Centrum miasta uprzemysłowione zostało przez producentów igieł i wędkarzy z naszego miasta. Dzięki fotografiom będziemy mogli cofnąć się wizualnie i zobaczymy jak wyglądało Redditch na początku swego istnienia.

Sekretarz konkursu Digital Photography Club Webheath Dennis Moore dodał: "Od samego początku chcieliśmy wziąć udział w tej aktywności angażując społeczność, która posiada ciekawe zdjęcia, aby podzieliła się przeszłością z innymi. Powstałe obrazy i zdjęcia będą wystawione w kościele St Stephen's, 29 czerwca 2017 roku i zostaną ocenione przez ks. Paul Lawlor i Michael Krier z Cheltenham Camera Club. Zwycięskie prace zostaną nagrodzone przez St Stephen's Cup. Ekspozycja przeniesie się do centrum handlowego Kingfisher Shopping Centre w sobotę 1 lipca, a od poniedziałku 3 lipca osoby będą mogły zobaczyć zdjęcia oraz kupić kopie eksponatów.

Znamy wyniki konkursu Redditch Standard Baby 2017
140 lat - tyle potrwałaby deportacja imigrantów po...

Podobne wpisy

 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas