Wypowiedz się o transporcie miejskim w Redditch

Pasażerowie transportu miejskiego w Redditch zachęcani są do wyrażania opinii na temat jakości usług w ich okolicy.

Firma Rotala uruchomiła ankietę internetową dla pasażerów komunikacji miejskiej. Zarząd i pracownicy transportu autobusowego pragną dostosować rozkłady jazdy do potrzeb mieszkańców.

Stephen Haselden, manager firmy Rotala ds. rozwoju, podkreślił, iż w przeszłości badano już użyteczność tras autobusowych i rozkładów jazdy w Redditch. Tym razem firma pragnie rozpocząć współpracę z mieszkańcami, aby sprostać ich potrzebom.

– Zdajemy sobie sprawę, że ludzie chcą, aby autobusy pojawiały się na czas, były bezpieczne i niezawodne. Nie są to wygórowane żądania – stwierdził Haselden w rozmowie z Redditch Standard. – Pragniemy, aby zaangażowało się w tę sprawę jak najwięcej ludzi, żebyśmy mogli dowiedzieć się, czego potrzebuje miasto Redditch – dodał.

- Redditch to wspaniałe miejsce do zamieszkania, rozpoczęcia pracy czy otwarcia własnego biznesu, jest samowystarczalne – podkreślił Stephen Haselden.

W wyniku wcześniejszych rozmów z pasażerami firma zwiększyła już częstotliwość kursowania autobusów linii 57 i 58 w godzinach szczytu. Dotychczas pojazdy przyjeżdżały co kwadrans, teraz czas ten skróci się do zaledwie 7 minut. Ponadto uruchomiono nową linię 70A, która będzie obsługiwać tę samą trasę co linia 70 z włączeniem ulicy Imagination. W rezultacie autobusy linii 70. będą teraz kursować co pół godziny zamiast 40 minut.

Firma zgodziła się również, aby linie 57 i 58 działały również wieczorami w okresie między 17 grudnia a 1 stycznia. Zapewni to synchronizację z późnymi godzinami otwarcia centrum handlowego Kingfisher.

Pan Haselden podkreślił, iż będzie to pierwszy krok do przywrócenia na stałe autobusów nocnych, usuniętych wcześniej z rozkładu w obawie o wandalizm i zachowania antyspołeczne – Obecnie nie ma takiej potrzeby, ponieważ zbyt wiele miejsc jest zamkniętych późną porą. Dotychczas nie opłacało się to, biorąc pod uwagę pojawiające się graffiti oraz rozbite okna. Jednak okres świąteczny jest doskonałą okazją, aby przekonać się, czy będzie to opłacalne w przyszłości.

Pasażerowie mogą wyrazić swoją opinię na stronie www.diamondbuses.com lub sięgnąć po ulotkę, znajdującą się w autobusach Diamond.

Źródło: redditchstandard.co.uk, opr. ND

Norowirus atakuje. Uważajmy na siebie.
Chaos w Redditch przez protest taksówkarzy
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas