Wyłudziła zasiłki na wartość ponad £17 000, jak ją ukarano?

funtyTracey Onions, lat 34 stanęła przed sądem w Redditch w środę, 7 października za niesłuszne pobieranie zasiłków. Kobieta zamieszkała na Ombersley Close, Woodrow została skazana na dwa miesiące kary pozbawienia wolności w zawieszeniu na 12 miesięcy oraz nadzór kuratora przez ten czas.

Kobieta bezprawie pobierała Housing Benefit o łącznej wartości £9 520,10 oraz Income Support £5 942,44, a także Council Tax Benefit w wysokości £2 181,67. Zasiłki pobierane były w okresie między lutym 2006 r. a grudniem 2008 r.

Onions już wcześniej przyznała się do winy twierdząc, że rozstała się ze swoim partnerem i tym samym stała się samotnym rodzicem. Jej partner nigdy jednak nie odszedł, co więcej - pracował na pełnym etacie.

Sędzia twierdzi, że wyrok byłby wyższy, gdyby nie fakt, że oskarżona wcześnie przyznała się do winy. Powiedziano jej również, że pieniądze muszą w całości zostać zwrócone do Department for Work and Pensions (DWP) oraz Redditch Borough Council.

Rzecznik Redditch Borough Council powiedział: ,,To dochodzenie pokazuje wartość podejrzewanych oszustw, które zostają zgłaszane.” Każdy, kto chciałby zgłosić podejrzenie niesłusznego pobierania zasiłków, może wysłać wiadomość drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwonić pod nr tel.: 01527 534 164. Osoby, które decydują się na zgłoszenie swych podejrzeń, proszone są o podanie jak najwięcej szczegółów, aby można było przeprowadzić dochodzenie.

źródło: Redditch Advertiser, 12 października 2009.


Jacqui Smith z Redditch przeprasza za aferę finans...
Przedszkole w Redditch zamknięte
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas