Wyciek kwasu solnego z cysterny niedaleko Redditch

W środę, 8 grudnia 2010 r., strażacy zostali wezwani do stacji Hopwood Services, tuż przy zjeździe nr 2 przy autostradzie M42 w związku ze zgłoszeniami o wycieku chemicznej cieczy z cysterny. Telefon otrzymano o godz. 6:10, po czym na miejsce wysłano trzy jednostki pożarnicze z Redditch oraz jedną z Bromsgrove, wraz z grupą zajmującą się wypadkami (Incident Response Unit) z Droitwich, a także jednostką ochrony środowiska (Environmental Protection Unit) i działem wsparcia dowództwa (Command Support Unit).

Po przybyciu załoga odkryła, że cysterna przewożąca około 23 000 litrów kwasu solnego przeciekała, w związku z czym utworzono kordon bezpieczeństwa i zaczęto stosować odpowiednie metody, aby zebrać wyciekającą substancję. Menadżer stacji, Phil Griffiths, powiedział: ,,Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne początkowo pomogli w ocenie sytuacji, po czym specjalistyczna firma od ochrony środowiska zajmująca się sprzątaniem, z naszą pomocą usunęła wyciek i ograniczyła wpływ substancji na środowisko. Następnie straż pożarna planowała przelać zebrany kwas do innej cysterny później. Strażacy pozostali więc na miejscu do chwili, kiedy cała akcja została zakończona.”

Pan Griffiths potwierdził również, że kierowca ciężarówki oraz trzy postronne osoby zostały przebadane przez pracowników pogotowia, jako środek zapobiegawczy po potencjalnym narażeniu na działanie oparów. Żadna z czterech osób nie poniosła negatywnych skutków. Szacuje się, że z cysterny wyciekło 200 litrów kwasu solnego. Stacja dla podróżnych pozostała otwarta w czasie incydentu lecz dostęp do stacji benzynowej był ograniczony. Funkcjonowanie stacji wróciło do normy po pewnym czasie.

źródło: Redditch Advertiser, 09 grudnia 2010 r.

 

Kradzież ciężarówki z towarem o wartości £100000
Włamania do samochodów w Redditch
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas