Wspomnienie okrucieństwa Holokaustu w Redditch

Obchody dnia pamięci o ofiarach Holokaustu planowane są Redditch na niedzielę, 30 stycznia. Dzień ten obchodzony jest każdego roku w naszym mieście i stanowi część krajowego Dnia Pamięci o Holokauście.

Tegoroczne obchody będą obejmować muzykę, odczyty i inne wkłady z przedstawicielami społeczności lokalnej oraz grupy wolontariuszy i szkoły. Procesja opuści ratusz o 11:15 i podąży drogą wzdłuż Alcester Street do Worcester Square w Kingfisher Centre, gdzie odbędą się okolicznościowe imprezy.

Tematem przewodnim tegorocznych obchodów Dnia Pamięci o Holokauście jest ,,Dziedziczenie Nadziei”, a także 65. rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Podczas uroczystości przedstawione będzie zaangażowanie uczestników w pamięć o Holokauście. Przewodniczący Holocaust Memorial, radny Jinny Pearce, powiedział: ,,Bardzo ważne jest, by obchodzić Holocaust Memorial Day każdego roku.”

Dzieci i młodzież w szczególności muszą być świadomi tych okrucieństw, a także faktu, że nadal mają one miejsce.”

,,Ważne jest, aby młodzi ludzie uczyli się od tego wydarzenia, tak aby przyszłe pokolenia nigdy nie zapomniały o zbrodniach przeciwko ludzkości, które zostały popełnione w czasie Holokaustu.”

Holokaust pochłonął około 11 milionów ofiar. W ramach systematycznych nazistowskich prześladowań zamordowano ok. 6 milionów Żydów. Inne rasy oraz grupy również były prześladowane, torturowane i stracane.

Dzień Pamięci o Holokauście został wyznaczony jako coroczny dzień pamięci. Jego celem jest zapewnienie, że zbrodnie przeciw ludzkości popełnione podczas Holocaustu, a także inne przypadki ludobójstwa nie zostały zapomniane, a ich znaczenie dla każdego nowego pokolenia jest zrozumiałe.

Celem obchodów tego dnia jest zachowanie pamięci, jak również edukacja społeczeństwa na temat zagrożeń związanych z antysemityzmem, rasizmem i wszelkimi formami dyskryminacji.

źródło: Redditch Advertiser, 20 stycznia 2010 r.

Promocje na przejazdy autobusami miejskimi
Szkoła osądzona przez Ofsted jako ,,niedostateczna...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas