Właśnie weszły duże zmiany w testach MOT

mot-test

Od wczoraj weszły w życie duże zmiany związane z testami MOT, które dotkną kierowców samochodów osobowych, motorów oraz innych lekkich pojazdów pasażerskich.

Od 20 maja w Wielkiej Brytanii wchodzi w życie pięć zasadniczych zmian w testach MOT – zapowiedziało Drivers and Vehicles Standards Agency, a jedną z nich ma być ograniczenie emisji spalin. Simon Williams z serwisu RAC powiedział: „Zmiany w testach MOT pozwolą wprowadzić większe bezpieczeństwo na naszych drogach, co jest niewątpliwie pozytywnym krokiem, dlatego też mamy nadzieję, że osoby przeprowadzające testy, wdrożą nowe zasady szybko.

Ostatnią rzeczą, jaką chcemy zobaczyć, to obniżenie standardów związanych z testami MOT i zwiększenie liczby samochodów nie nadających się do użytkowania dróg”.

Od niedzieli 20 maja usterki i defekty w samochodach poddanych testom MOT będą mogły zostać zaliczone do trzech kategorii: „Dangerous” (niebezpieczne), „Major” (poważne) oraz „Minor” (drobne). Przy czym pojazdy, których usterki zostaną zaklasyfikowane do „Dangerous” lub „Major”, nie przejdą testu MOT, a te, które zostaną zaklasyfikowane do kategorii „Minor” będą mogły przejść test, jednak zostaną odnotowane w certyfikacie pojazdu.

Kolejna zmiana będzie dotyczyła emisji spalin. W przypadku, gdy „układ wydechowy w pojeździe wyposażonym w filtr cząstek stałych emituje widoczny dym w dowolnym kolorze” to „usterka” ta zostanie zaklasyfikowana do kategorii „Dangerous”.

Jeśli dojdzie do sytuacji, w której kierowca, którego samochód nie przejdzie testów MOT, zostanie złapany, wtedy będzie mu grozić kara w wysokości nawet 2,500 funtów i będzie to równoznaczne z tym, że porusza on się po drodze nielegalnie.

UK zniesie system żółtej karty! Zmiany w decyzji w...
Wyższa kwota wolna od podatku w Wielkiej Brytanii

Podobne wpisy

 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas