Właściciel sklepu monopolowego sprzedał alkohol 14-latce

Właściciel sklepu monopolowego w Redditch stanął przed sądem za sprzedaż alkoholu 14-letniej dziewczynce. W czerwcu 2009 roku, jako część rutynowego ćwiczenia, oficerowie z Kontroli Norm Handlowych w Worcestershire odwiedzili sklep Costcutter w Woodrow Centre.

Dziewczynka, która jako wolontariuszka zgłosiła chęć wzięcia udziału w ćwiczeniu, pod nadzorem wybrała a następnie kupiła butelkę alkoholu. Obsłużył ją właściciel sklepu i zarazem licencjobiorca działalności, który nie zapytał o jej wiek ani o dowód tożsamości.

10 lutego w sądzie w Redditch, Javed Iqbal, lat 41, z Malmesbury Road, Small Heath, Birmingham, nie stawił się w sądzie i został skazany za przestępstwo na podstawie Licensing Act z 2003 r. Mężczyzna został skazany na grzywnę i zapłatę kosztów w wysokości 742 funtów w ciągu 28 dni.

Menadżer Kontroli Norm Handlowych w księstwie Worcestershire, John Dell, powiedział: ,,Jesteśmy zawsze rozczarowani kiedy nasi wolontariusze zdołają kupić alkohol. Spodziewaliśmy się, że jako właściciel biznesu pan Iqbal będzie nadzwyczaj gorliwy, ale niestety nie był.”

Będziemy kontynuować pracę ze sklepami sprzedającymi alkohol w celu eliminacji sprzedaży alkoholu nieletnim w księstwie Worcestershire. Każde przedsiębiorstwo, które potrzebuje porady lub treningu powinien się z nami skontaktować.”

Więcej informacji na temat Kontroli Norm Handlowych w księstwie Worcestershire znajduje się na stronie: www.worcestershire.gov.uk/tradingstandards. Informacje można również uzyskać telefonicznie: 08453 303 313.

źródło: Redditch Standard, 19 lutego 2010 r.

Policja zamknęła ,,dom cracku” w Redditch
Mężczyzna groził policjantowi toporem
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas