Włamania do samochodów w Redditch

Przypomina się właścicielom samochodów o usuwaniu cennych rzeczy z samochodów. Policja odnotowała wzrost liczby kradzieży rzeczy pozostawionych w pojazdach w całym okręgu miasta, lecz zjawisko to było szczególnie nasilone w centrum oraz terenach zasiedlonych nieopodal. Ostatnie incydenty zmusiły policję do wydania ostrzeżeń mających na celu upewnienie się, że pojazdy są odpowiednio zabezpieczone kiedy w pobliżu nie ma właściciela, a wszelkie cenne rzeczy są usunięte. Policja oraz oficerowie wsparcia, którzy zauważą kosztowne przedmioty pozostawione w samochodzie będą namierzać właścicieli pojazdów za pomocą numerów rejestracyjnych. Ich właściciele otrzymają specjalne pakiety informacyjne.

Ostatnio łupem złodziei padły rzeczy pozostawione w samochodzie marki Skoda Octavia między godz. 13:00 dnia 28 listopada 2010 r., a godz. 9:30 dnia następnego w dzielnicy Mayfields. Na Cementery Lane włamano się do czarnego minibusa marki Renault Trafic. 28 listopada 2010 r. między 12:45 a 15:00 skradziono nawigację satelitarną watrą 130 funtów. Na cmentarzu przy Plymouth Road skradziona została torebka leżąca na desce rozdzielczej Citroena. Do kradzieży doszło 27 listopada między 14:00 a 15:25.

Na Marlpit Lane, między 11:25 a 11:40 włamano się do samochodu marki Volvo. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 29 listopada 2010 r. Złodzieje zabrali zestaw głośnomówiący Blue Tooth warty 35 funtów. Do kradzieży doszło również 26 listopada na Merevale Close. Łupem złodziei padł portfel z kartą płatniczą, który pozostawiono w samochodzie Vauxhall Astra.

W większości przypadków wybito szyby, co wiąże się z kosztem ich wymiany wynoszącym od 100 do 150 funtów. Upewniając się, że pojazdy są zamknięte, a alarmy włączone, właściciele zawsze powinni zabierać cenne rzeczy, w tym również nawigacje satelitarne, przy czym należy pamiętać o usuwaniu przyssawek mocujących. Należy także zetrzeć ślady, które przyssawki pozostawiają. Pozostawienie ich może zachęcić złodzieja do włamania. Dobrym sposobem zabezpieczenia nawigacji jest także oznaczenie ich specjalnym numerem za pomocą specjalnych niewidocznych gołym okiem długopisów oraz zarejestrowanie urządzenia w narodowej bazie Immobilise. Więcej na: www.immobilise.com .

Właściciele pojazdów mogą również umieścić specjalny znak ,, Stop - All Valuables Have Been Removed”. Można go ściągnąć ze strony: http://www.westmercia.police.uk/assets/_files/documents/apr_10/wmp__1270807067_STOP_card_-_new_logo_and_brand.pdf .

Osoby posiadające informacje na temat włamań do samochodów powinny skontaktować się z policją, tel. 0300 333 3000, najlepiej już podczas włamania.

źródło: Redditch Advertiser, 01 grudnia 2010 r.

Wyciek kwasu solnego z cysterny niedaleko Redditch
Polski hydraulik wraca na Wyspy
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas