Ważny komunikat ambasady RP w Birmingham w sprawie paszportów

paszport

Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego. Urząd przypomina, że odbędzie się on już za tydzień, a liczba miejsc na spotkanie jest ograniczona. Przyjęte zostaną tylko te osoby, które zgłoszą się mailowo.

Jak można przeczytać na stronie Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie, w dniach 14 i 15 lipca w Birmingham odbędzie się kolejny dyżur konsularny. Spotkanie odbędzie się w Polish Millenium House, Bordesley Street, Birmingham B5 5PH. Podczas dyżuru przyjmowane będą wnioski o wszystkie rodzaje paszportów oraz będą załatwiane sprawy prawne (wyłącznie poświadczenia podpisu).
Urząd zwraca się z prośbą do osób zainteresowanych złożeniem wniosku o paszport 5-letni dla dziecka. Aby ubiegać się o dokument, należ przedstawić polski akt urodzenia dziecka, wydany przez Urząd Stanu Cywilnego w Polsce. Pod poniższym odnośnikiem, można uzyskać informacje w sprawie transkrypcji aktu urodzenia: www.londyn.msz.gov.pl

Aby spotkać się z konsulem, należy się najpierw zarejestrować. W tym celu należy wysłać e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W temacie maila należy wpisać "Dyżur w Birmingham", natomiast w treści wiadomości powinny znaleźć się następujące informacje:

  • Imię i nazwisko oraz datę urodzenia.
  • Rodzaj załatwianej sprawy (np. złożenie wniosku paszportowego).
  • W przypadku wniosku o paszport dla małoletniego dziecka należy także podać, czy dziecko posiada polski akt urodzenia oraz czy posiada nadany numer PESEL.
  • Dane kontaktowe, w tym numer telefonu oraz adres zamieszkania.

Urząd zwraca się z prośbą o zapoznane się z informacjami umieszczonymi na stronie internetowej dotyczącymi wymaganych dokumentów przy składaniu wniosku o paszport: www.londyn.msz.gov.pl

Konsulat jednocześnie przypomina, że jedyną formą płatności na dyżurze konsularnym jest POSTAL ORDER.

Poszukiwani ochotnicy do udzielania pierwszej pomo...
Jasna przyszłość szpitala w Redditch, po rozmowie ...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas