Uwaga! Nadchodzą upały – nawet 34°C

We wtorek temperatura może osiągnąć 34°C – przewidują synoptycy. Biuro meteorologiczne twierdzi, że skwer może dotknąć Londyn, południowy-wschód oraz wschód już od poniedziałku. Wtorek natomiast będzie najgorętszym dotychczasowym dniem w roku. Prognoza ta pojawiła się kiedy eksperci ujawnili, że zeszły miesiąc był najcieplejszym dotąd odnotowanym czerwcem.

Barry Gromett z Met Office twierdzi, że w przyszłym tygodniu czekają nas upały. Powiedział: ,,Teraz temperatura jest niestabilna, ale pogoda znów się ustabilizuje w przyszłym tygodniu. W przypadku znacznej części Anglii i Walii, temperatura wynosić będą do 30-kilku stopni. Będzie tak gorąco, jak w czasie ostatniej fali upałów – a może nawet goręcej. Wtorek może być dotychczas najgorętszym dniem w roku i temperatura utrzyma się w środę oraz czwartek.”

W innych częściach kraju będzie chłodniej, a temperatury na północy wynosić będą ok. 24°C. Najwyższa tegoroczna temperatura w Wielkiej Brytanii w tym roku to 31,7°C w Gravesend, Kent, 9 lipca. Meteorolodzy zapowiadają również „gorącą i stabilną pogodę” w sierpniu. Amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Meteorologiczna (National Oceanic and Atmospheric Administration) przyznała, że poprzedni czerwiec był najcieplejszym czerwcem jaki odnotowano od początków prowadzenia badań (1880 r.). Liczby wskazują także, że w 2010 roku odnotowano najcieplejsze średnie temperatury dla pierwszych sześciu miesięcy roku.

Liz Bentley, dyrektor Królewskiego Towarzystwa Meteorologicznego (Royal Meteorological Society) powiedziała wczoraj: „To jest bardzo dramatyczne. Przez cały ten czas, świat nigdy nie doświadczył cieplejszego czerwca i nigdy nie doświadczono cieplejszych pierwszych sześciu miesięcy. W kategoriach historycznych, są to numery otwierające oczy”. W zeszłym miesiącu Met Office w Wielkiej Brytanii ogłosił, że pierwsze sześć miesięcy roku były najsuchsze od ponad 80 lat.

źródło: The Sun, 17 lipca 2010 r.

Atak na mężczyznę przed supermarketem
Opłata za telewizję może się zmniejszyć
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas