Usługa bezpłatnego transferu między szpitalem w Redditch a szpitalem w Worcester została przedłużona

bus-hospital

Bezpłatny serwis autobusowy między szpitalem Alexandra Hospital a szpitalem Worcestershire Royal został przedłużony. Usługa ma na celu zapewnienie odwiedzającym pacjentom oraz personelowi wygodny sposób podróżowania między dwoma szpitalami, czy to w celu wizyty u lekarza, czy w ramach odwiedzin bliskich w szpitalu.

Usługa pilotażowa uruchomiona przez Worcestershire Acute Hospitals NHS Trust rozpoczęła się 1 lutego i miała trwać do końca kwietnia tego roku. Transfer między szpitalami został przedłużony do piątku 16 czerwca 2017 i wtedy okaże się czy cały projekt będzie kontynuowany w przyszłości.

Przewodnicząca Caragh Merrick, która jest odpowiedzialna za ten projekt, powiedziała: „Cieszę się, że bezpłatny transport pomiędzy szpitalami został stworzony i dalej istnieje. Poprawa transportu publicznego między szpitalem Aleksandra oraz szpitalem Worcester była przedmiotem dyskusji od wielu lat. Nie każdy był fanem owego pomysłu, jednak jak teraz widzimy, był to świetny pomysł i wiele osób cieszy się z tego projektu”.

Wielu mieszkańców Redditch stwierdziło, że podróż tam i z powrotem zajęłaby im 7,5 godzin. Pojawiły się także doniesienia o bardzo małej ilości osób korzystających z autobusu w niektórych dniach. Aby poprawić efektywność, aktualny harmonogram został zmieniony, aby odzwierciedlić obecne zapotrzebowanie na komunikację. Autobus będzie kursować co 90, a nie jak to było dotychczas, co 60 minut, jednakże autobus będzie kursował dłużej w ciągu dnia bez przerwy na lunch.

Usługa jest cały czas monitorowana i niedługo dowiemy się, czy transfer pomiędzy szpitalami będzie kontynuowany po zakończeniu okresu pilotażowego.

Odwiedź Motor Show w Ragley Hall w Alcester już za...
Od jutra wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące s...

Podobne wpisy

 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas