Uprawiał seks z 13-latką, którą poznał na Facebook’u

Mężczyzna, który poznał 13-letnią uczennicę z Redditch na internetowym portalu społecznościowym, został skazany na karę więzienia za uprawianie z nią seksu. Luke Hanson natknął się na ofiarę na Facebook’u, po czym para wymieniła intymne wiadomości. W końcu spotkali się w centrum Redditch, 15 października ubiegłego roku, gdy dziewczyna była jeszcze ubrana w mundurek szkolny, powiedział Paul Whitfield, oskarżyciel podczas procesu sądowego w Worcester.

Para poszła na boisko piłki nożnej, gdzie Hanson, wtedy mający 19 lat, obmacywał dziewczynę zanim rozpoczął z nią obcowanie płciowe z użyciem prezerwatywy. Hanson, teraz lat 20, mieszkający przy Birch Close w Birmingham, przyznał się do trzech stosunków płciowych z dzieckiem. Wysyłając go do aresztu na dwa i pół roku, sędzia Toby Hooper powiedział, że Internet doprowadził do ,,zbyt łatwego obcowania” pomiędzy dorosłymi a dziećmi i on musiał wydać wyrok odstraszający. Powiedział również, że sądy mają za zadanie chronić dzieci przed ich własnymi słabymi punktami. Sędzia nakazał również pięcioletni nakaz zapobiegania przestępstw seksualnych, zabraniając mężczyźnie kontaktów z dziewczętami w wieku poniżej 16 lat. Pozwany musiał również podpisać rejestr przestępców seksualnych na czas nieokreślony.

Hanson wymieniał wiadomości z dziewczyną – której wiek był mu znany – przez dwa miesiące, powiedział pan Whitfield. Jego zachowanie było ,,złowrogie” ponieważ wymagało pewnego przygotowania. Początkowo dziewczyna wskazała, że nie chce odbywać stosunków płciowych, później jednak na nie przystała. Następnie poszli oni do Kingfisher Centre, po czym Hanson wrócił do domu.

Rodzina dziewczyny poinformowała policję. Hanson powiedział im: ,,Wiedziałem, że była niepełnoletnia.” Richard Hull, obrońca, powiedział: ,,To był odosobniony przypadek, który miał niezwykle ważne konsekwencje dla obydwu stron.” Obrońca dodał również, że Hanson, który nie był wcześniej notowany, miał dobrą pracę ale posiadał ciągłe problemy z nawiązywaniem znajomości kiedy uczył się w szkole wyższej. Był inteligentnym mężczyzną ale ,,dokonał złego wyboru” i uznał, że w przyszłości musi być bardziej ostrożny.

źródło: Redditch Standard, 15 kwietnia 2010 r.

18-miesięczna dziewczynka rozszarpana przez psa
Dzieci spożywające alkohol celem policji
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas