UK wprowadza zmiany w testach MOT

mot

Zmiany w teście MOT - brytyjski rząd chce, aby obowiązkowe testy były przeprowadzone co cztery lata, a nie co trzy, jak jest obecnie. Zmiany te nie będą dotyczyły jednak wszystkich samochodów.

Władze chcą bowiem wydłużyć czas przeglądu tylko w przypadku pierwszego przeglądu samochodów kupionych w salonie. Decyzja ta została podjęta po przeprowadzeniu społecznych konsultacji, pomimo tego, że ponad połowa respondentów był przeciwko skróceniu oczekiwania na badanie w ramach testu MOT.

Minister transportu Andrew Jones zwraca uwagę, że dzięki nowoczesnym technologiom produkowane współcześnie samochody są znacznie bezpieczniejsze i trzeba ich sprawdzać tuż po tym, jak zjechały z linii produkcyjnej. "Nowe samochodu są zapewniają większe bezpieczeństwo, niż jeszcze pięćdziesiąt lat temu" - komentował. "Wprowadzamy zmiany w testach MOT, aby pomóc kierowcom zaoszczędzić pieniądze".

Według wstępnych wyliczeń w kieszeniach posiadaczy nowych samochodów może zostać nawet 100 milionów funtów w skali roku. Czy jednak te zmiany nie wpłyną na zmniejszenie poziomy bezpieczeństwa na drogach w UK? Jesse Norman z Department for Transport (DfT) jest przekonany, że nie. "Mamy jedne z najbezpieczniejszych dróg na świecie" - deklarował.

Istnieją również dowody sugerujące, że nowe samochody stają się coraz bezpieczniejsze i biorą udział w mniejsze ilości wypadków. Z kolei DVSA ujawniło, że najczęstszą przyczyną awarii MOT jest... wadliwe oświetlenie.

Australijska grypa atakuje Wielką Brytanię
15 stycznia Ryanair wprowadza nową politykę bagażo...

Podobne wpisy

 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas