Uciekł z więzienia i zameldował się w hotelu w Redditch

Mężczyzna zamieszany w morderstwo uciekł z więzienia w pobliżu Redditch i zarezerwował pokój w lokalnym hotelu. Przestępcy towarzyszyła ,,oczarowana” nim kobieta, usłyszał Sąd Koronny w Worcester. Terry Lowe zadźgał nożem mężczyznę podczas bójki w pubie w 2000 roku. Sąd skazał go na dożywocie z minimalnym okresem pobytu w więzieniu na okres 10 lat. Jednakże w maju 2009 roku przeniesiono go do więzienia Hewell Prison w Tardebigge nieopodal Redditch, powiedział Paul Whtfield, oskarżyciel.

Następnie poznał 24-letnią Joanne Forbes, z którą widział się trzy razy w otwartym więzieniu. Więzień zbiegł 7 czerwca zeszłego roku. Tego samego dnia kobieta wraz z Lowe udali się do Holiday Inn w Redditch, gdzie kobieta zarezerwowała pokój używając własnej karty kredytowej. Forbes, mieszkająca na Shawbrook Road w Manchester, przyznała się do ukrywania zbiegłego więźnia. Sędzia Richard Rundell powiedział, że było to poważne przestępstwo, w związku z czym skazał ją na 16 miesięcy pozbawienia wolności. Jej krewny, który znajdował się w sądzie podczas rozprawy, kiedy wyprowadzano skazaną krzyknął: ,,To nie sprawiedliwe, ona nic nie zrobiła”.

Pan Whitfield powiedział, że para która korespondowała listownie kiedy Lowe był w więzieniu, została aresztowana 10 sierpnia zeszłego roku w bibliotece w Manchester. Lowe jest teraz znów w więzieniu za swą ucieczkę, powiedział Forbes, że był na zwolnieniu warunkowym w celu odwiedzenia rodziny.

Kobieta wynajęła dla nich pokój w Manchester na trzy dni, podając fałszywe nazwisko oraz adres. Obrońca Sharon Bailey twierdziła, że Forbes nie miała wcześniej konfliktów z prawem, ale była za to młoda, łatwowierna i ,,oczarowana przez tego mężczyznę”.

źródło: Redditch Standard, 4 lutego 2010 r.

Kobieta uratowana w czasie pożaru przyczepy kempin...
Wzrost sprzedaży prawie przeterminowanych produktó...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas