Ubiegaj się o dotacje na własny projekt

Na wykonanie projektów, które mogą poprawić życie mieszkańców w dwóch okręgach Redditch, można uzyskać nawet 34 tys. funtów dotacji.

Dotacje w wysokości 20 tys. funtów przewidziano na realizację najlepszych projektów, z których skorzystać mają osoby starsze, poszkodowane lub otoczenie w okręgu Central. Kolejne 14 tys. przeznaczonych jest dla okręgu Greenlands, aby wzmocnić integrację międzypokoleniową, poziom życia mieszkańców oraz wspólną edukację.

Oferta adresowana jest zarówno do grupy wolontariuszy, jak i organizacji społecznych. Osoby zainteresowane uzyskaniem dotacji (maksymalna kwota to 2 tys. funtów) mogą zaprezentować swoje inicjatywy podczas Community First Panel. Spotkanie odbędzie się w piątek, 7 grudnia w godzinach od 10.00 do 12.00 (kontakt i zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 01527 60282).

Podczas spotkania trzeba będzie przedstawić szczegółowe założenia planowanych projektów, w tym priorytety, daty rozpoczęcia i zakończenia, a także możliwe do osiągnięcia rezultaty dla poprawy sytuacji społeczności miasta Redditch. Maksymalny czas prezentacji ustalono na 15 minut.

Radna Rebecca Blake, członkini okręgu Greenlands, spotkała się już z mieszkańcami w Auxerre House, aby przedyskutować z nimi kwestie dotacji. – Wiem, że macie całe mnóstwo wspaniałych pomysłów dla naszej społeczności w Greenlands, Woodrow i Wirehill, jednak często koszty wdrożenia tych planów stanowią poważną barierę – stwierdziła. – Rozpowszechniłam wiadomość o dostępnych dotacjach, mając nadzieję, że mieszkańcy skorzystają z okazji i wykorzystają pełne 14 tys. funtów na rozwój okolicy.

- Jeśli planujecie zrealizować projekt, który zbliży do siebie ludzi z różnych pokoleń, polepszyć ich sytuację finansową lub pomóc im w edukacji, skontaktujcie się z Bromsgrove and Redditch Network (BARN), gdzie uzyskacie niezbędne informacje – wskazała Rebecca Blake.

Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności. – Wspaniale słyszeć, że przeznaczono dotacje dla Greenlands. Niektórzy chcą np. korzystać z komputerów, ale nigdy nie mieli takiej okazji. Dlatego myślimy o ubieganiu się o fundusze na lekcje dla osób starszych – stwierdził podczas spotkania w Auxerre House przedstawiciel jednej z organizacji społecznych.

Źródło: redditchstandard.co.uk, opr. ND

Wyższe wynagrodzenia w urzędach hrabstwa Worcester...
Twój „Brytyjski Sen“ w BBC?
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas