Twój „Brytyjski Sen“ w BBC?

Radio BBC poszukuje obcokrajowców, w tym Polaków, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z pobytem w UK, do programu "In Search of the British Dream".

Twórcy programu poszukują zarówno młodych ludzi, spełniających swoje marzenia w Wielkiej Brytanii, jak i małżeństw, których dzieci odnalazły się w nowej społeczności. Obiektem zainteresowań są także te osoby, którym nie udało się odnieść sukcesu w nowym świecie i z różnych powodów nie mogą wrócić do kraju.

Ponadto producenci chętnie wysłuchają kobiet, które zawarły związki z obcokrajowcami i mają z nimi dzieci lub też osób, które padły ofiarami oszustw, przestępstw czy też straciły środki do życia. Mile widziane są również osoby pomiędzy między 50. a 60. rokiem życia, będące jedynymi żywicielami rodziny, którą pozostawili w Polsce.

Dziennikarze pytają w programie, co skłoniło imigrantów do opuszczenia ojczyzny oraz jakie były ich oczekiwania wobec życia w Wielkiej Brytanii, czy spełnili swój „Brytyjski sen“. Celem audycji jest pokazanie w jaki sposób udało się im przystosować do życia w nowym społeczeństwie. Twórcy pragną również zmierzyć się z mitami i stereotypami o korzystaniu z zasiłków, opieki medycznej i edukacji.

Osoby, które chciałyby podzielić się swoimi doświadczeniami z reporterami BBC proszone są o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub pod nr telefonu 07921283592.

Źródło: polarityinternational.com, opr. GR

Ubiegaj się o dotacje na własny projekt
Norowirus atakuje. Uważajmy na siebie.
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas