Trudny rynek pracy dla młodych mieszkańców Redditch

Działaczka związków zawodowych w Redditch oraz przedstawicielka gabinetu cieni nazwała obecnego premiera Wielkiej Brytanii "beztroskim", oskarżając go o brak wiedzy na temat trudności, jakie napotykają młodzi ludzie na lokalnym rynku pracy.

Rachel Reeves, minister skarbu gabinetu cieni, odpowiadała na pytania dotyczące ekonomicznych obietnic, jakie składał David Cameron ponad dwa tygodnie temu podczas pobytu w Redditch. Podczas wizyty w Peakman College 10 grudnia br., Reeves podkreśliła, iż ludzie potrzebują działań a nie "słów pocieszenia".

Gospodarka wyraźnie zwalnia od dwóch lat, zatem premier jest zmuszony odświeżyć prognozy nie tylko na przyszły rok, ale także na wiele następnych - powiedziała Reeves. - Jeśli to właśnie jest prosperująca gospodarka, to uważam, że premier wyraźnie nie zna realiów i potrzeb przeciętnych rodzin, przedsiębiorstw, emerytów, a także młodych ludzi w Redditch - dodała.

Obecnie sytuacja młodych ludzi poszukujących pracy jest niezwykle trudna. Podobnie jest z właścicielami przedsiębiorstw próbującymi rozwinąć swoją działalność i zapewnić środki utrzymania rodzinom, obawiającym się rosnących kosztów przy zamrożonych płacach. Dla wielu mieszkańców Redditch podsumowanie rok podatkowego w kwietniu będzie kolejną obawą o przyszłość – podsumowała Reeves.

Podczas wizyty w nowej szkole pani Reeves miała okazję zobaczyć cały budynek oraz porozmawiać ze studentami uczącymi się na kierunkach związanych ze zdrowiem i urodą, fryzjerstwem, hotelarstwem. Wielu z nich odbyło już lub było w trakcie praktyk zawodowych.

Reeves wyraziła aprobatę, że przez ostatnich 15 lat państwo zrobiło wiele, aby zachęcić młodych ludzi do dalszej edukacji na uniwersytetach, tworząc dużą rzeszę wysoko wykwalifikowanych absolwentów. Działaczka podkreśliła jednak, że nadal brakuje miejsc pracy dla średnio wykwalifikowanych osób z niewielkim doświadczeniem i kwalifikacjami.

Coraz mniej osób opuszcza szkołę bez kwalifikacji niezbędnych do znalezienia pracy. Jeśli zamierzamy rywalizować z innymi państwami na tle różnych gałęzi przemysłu, szczególnie inżynierii, potrzebujemy więcej pracowników z praktycznymi, zawodowymi kwalifikacjami. - powiedziała Reeves.

Przedstawicielka związków zawodowych skrytykowała także zmiany, jakie zostały wprowadzone do narodowego programu nauczania, zwiększające liczbę godzin zajęć teoretycznych.

Spotkaliśmy tutaj młode osoby, które inspirują się umiejętnościami, jakie tu uzyskały, ale nikt nie nauczył ich tego w szkole. - Reeves przyznała, że nowoczesny biznes potrzebuje pracowników ze zdolnościami komunikacyjnymi, znajomością matematyki i angielskiego, ale absolwenci z praktycznymi kwalifikacjami zawodowymi są również potrzebni, aby przyczynić się do sukcesu nowoczesnych firm.

John Callagan, dyrektor NEW College, zaznaczył, że studenci coraz częściej mają możliwość odbycia praktyk zawodowych, jednak nadal takich szans jest stosunkowo niewiele. Takie działania są jednak niezbędne, aby ułatwić młodym ludziom wejście na rynek pracy i pomóc im pokonać wszelkie napotykane bariery.

Źródło: redditchstandard.co.uk opr. ND

Ceny mieszkań idą w górę
Dodatkowe pieniądze dla osób niepełnosprawnych
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas