Szpital przewiduje wzrost zachorowań na świńską grypę

grypa w angliiSłużba zdrowia przygotowywuje się na wzrost pandemii świńskiej grypy podczas nadchodzącej zimy. Tutejszy Antiviral Collection Point (ACP) został ponownie otwarty w poniedziałek, 12 października. Po spokojnym okresie letnim liczba osób, u których zdiagnozowano chorobę zaczęła na nowo wzrastać.

Dr Richard Harling, dyrektor ds. zdrowia publicznego w Worcestershire, powiedział: "Lokalnie zauważyliśmy lekki wzrost liczby przypadków świńskiej grypy, czego należało się spodziewać w związku z końcem wakacji szkolnych.

Szefowie służby zdrowia w księstwie Worcestersire, którzy kierują również placówką Alexandra Hospital, szykują na napływ pacjentów szacując, że ok. 30% populacji okręgu Redditch – czyli ok. 165 000 mieszkańców będzie miało do czynienia z tą chorobą w ciągu nadchodzącej zimy.

Około 1 600 osób trafi do szpitala. Na podstawie statystyk ocenia się również, że w skutek choroby w księstwie umrze ok. 165 osób. Liczba miejsc dla osób z krytycznymi przypadkami zostanie podwojona aby można było poradzić sobie z napływem pacjentów.

Pracownicy służby zdrowia, którzy będą mieli bezpośredni kontakt z chorobą otrzymają szczepionki na tą odmianę grypy. Grupa pracowników, która nie będzie miała kontaktu z krytycznymi przypadkami zostanie skierowana na specjalny kurs, który umożliwi im udzielenia wsparcia w oddziałach klinicznych jeśli zajdzie taka potrzeba.

Nie będą oni mieli bezpośredniego kontaktu z pacjentami, jednakże kurs umożliwi obsadzenie ról administracyjnych, aby personel kliniczny mógł skupić się na opiece nad chorymi.

Michael O’Riordan, kierownik Worcestershire Acute Hospitals NHS Trust powiedział: ,,Radzenie sobie z pandemią będzie wymagało pracy zespołowej – zwracamy się zatem także do mieszkańców, aby mądrze korzystali z usług sytemu opieki zdrowotnej, aby otrzymali właściwą pomoc w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie. Jak dotąd wygląda na to, że rezydenci księstwa Worcestersire mają rozsądnie podejście do pandemii – i jesteśmy za to niezmiernie wdzięczni.”

Osoby, które potrzepują porad mających związek z chorobą świńskiej grypy mogą skorzystać z nr telefonu obsługiwanego przez National Pandemic Flu Service: 0800 1 513 100. Alternatywnie można skorzystać ze strony internetowej: www.direct.gov.uk/pandemicflu .

źródło: Redditch Standard, 13 października 2009.

Napadł na bank i groził że zastrzeli dziecko
Jacqui Smith z Redditch przeprasza za aferę finans...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas