Szkoła osądzona przez Ofsted jako ,,niedostateczna”

Szkoła w Redditch została wezwana do poprawy po otrzymaniu krytykującego raportu z Ofsted. Kingsley College na Woodrow Drive uzyskała od inspektorów Ofsted ogólną ocenę wynoszącą 4, co oznacza, że została osądzona jako niedostateczna.

Raport mówi: ,,Naczelny inspektor Jej Królewskiej Mości jest opinii, że ta szkoła wymaga znacznych poprawek, ponieważ działa znacznie gorzej niż powinna w obecnych okolicznościach.”

Raport mówi również, że niektóre aspekty pracy szkoły są dobre, a to zapewnia bezpieczną, przyjazną atmosferę dla studentów. Standard egzaminów GCSE jest niski, a w niektórych kluczowych dziedzinach odnotowano niewiele oznak trwałej poprawy w ciągu ostatnich czterech lat.

Stwierdzono, że nauczanie jest ogólnie zadowalające, a przebieg lekcji jest najlepszy, gdy nauczanie jest ,,żywe i wciągające”. Według raportu lekcje często także ,,nieodpowiednio motywują uczniów”, ponieważ są one zbyt zdominowane przez nauczycieli i nie pozwalają uczniom przejąć odpowiedzialności za własną naukę.

Szkoła otrzymała również niezadowalającą ocenę za osiągnięcia uczniów i ich opinię co do przebiegu nauki, a także efektywność szkoły w gospodarowaniu środkami w celu osiągnięcia wysokiego poziomu za najniższy nakład finansowy.

Jednak nie wszystkie wiadomości były złe dla szkoły, ponieważ otrzymała ona również ocenę 2 (oznaczającą dobrą) w kilku kategoriach obejmujących zachowanie uczniów; stopień rozwoju duchowego, moralnego, społecznego i kulturalnego; frekwencję; efektywność opieki, poradnictwa i wsparcia, oraz skuteczność szkoły w zaangażowaniu rodziców i opiekunów.

Rzecznik szkoły powiedział: ,,Podczas ostatniej inspekcji Ofsted we wrześniu w Kingsley College, inspektorzy przyznali, że byli pod wrażeniem życzliwości uczniów, ich uczynności i zachowania. Szkoła była również uznana za prowadzenie procedur w celu zapewnienia ochrony. Nauczanie zwykle uznawano za dobre i nie mniej niż zadowalające. Wsparcie rodziców zostało również pokazane w bardzo pozytywny sposób.”

,,W celu uzyskania jeszcze lepszych wyników, uczelnia pracuje intensywnie z uczniami, by w lecie jak najwięcej uczniów zdało egzamin zarówno języka angielskiego jak i matematyki.”

Dyrektor szkoły Lesley McGuigan dodała: ,,Cieszymy się, że zespół Ofsted docenił doskonały etos Kingsley College, a także przyznali, że dokładnie wiemy jak prowadzić szkołę na przód. Jak zawsze byliśmy wyjątkowo dumni z naszych uczniów.”

Szkoła zostaje zazwyczaj wezwana do poprawy przez Ofsted, kiedy pogarsza się jakość nauczania, ale po przemyśleniach inspektorzy doszli do wniosku, że Kingsley College również powinno poprawić niektóre aspekty.

źródło: Redditch Advertiser, 19 stycznia 2010 r.

Wspomnienie okrucieństwa Holokaustu w Redditch
Popularny klub w Redditch zamknięty
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas