"Szczęśliwa" ucieczka pilota z płonącego samolotu

Zdaniem strażaków pilot samolotu miał wiele szczęścia, ponieważ uniknął zranień, kiedy jego samolot w czasie lotu zapalił się. Pilot zmuszony był do lądowania na polu w Knighton, niedaleko Redditch. Do zdarzenia doszło 13 stycznia 2011 r.

Straż pożarna, która otrzymała zgłoszenie około godz. 10:50, wysłała dwa wozy strażackie należące do Hereford & Worcester Fire and Rescue Service z Redditch. Aby pomóc ugasić pożar, przybyły również dwie załogi strażackie z pobliskiego hrabstwa Warwickshire. Na miejscu strażacy odkryli wyciek paliwa oraz mały pożar w kokpicie, który już został ugaszony. Pilot nie został ranny w czasie incydentu, lecz ratownicy z karetki pogotowia zbadali go na wszelki wypadek.

Phil Griffiths, dowódca jednostki pożarniczej w Redditch, powiedział: „Pilot spisał się naprawdę dobrze bezpiecznie lądując, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że samolot był w pełni załadowany paliwem.” Pan Griffiths potwierdził również, że ogrodzenie wokół pola zostało lekko uszkodzone, kiedy maszyna lądowała. Przyczyna pożaru jest ustalana. W czasie wydarzenia pojawiła się również policja, która powiadomiła o zajściu Główny Inspektorat Lotnictwa Cywilnego (Civil Aviation Authority). Strażacy opuścili miejsce wypadku, kiedy upewnili się, że nikt nie został ranny i nie ma żadnego zagrożenia pożarem.

źródło: Redditch Advertiser, 13 stycznia 2011 r.

Pieniężne zachęty do wykorzystania pustych domów
Problemy z bagażami na lotnisku Birmingham
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas