„Szalony piątek” - najbardziej pracowity dla ratowników

Prawie trzy tysiące zgłoszeń odebrali pracownicy pogotowia ratunkowego w West Midlands w związku ze wzmożonym okresem świątecznych zabaw.

14 grudnia br., a raczej „szalony piątek” był najbardziej pracowitym dniem dla ratowników medycznych w tym roku.

Obsługa szpitali przewidziała taką sytuację i przygotowała o 20 procent więcej ambulansów niż ratownicy mają do dyspozycji w dni powszednie.

Pomimo tego, Craig Cooke, zastępca kierownika ratowników NHS Trust, nalegał, aby osoby robiące zakupy oraz bawiące się w klubach podczas okresu świątecznego zachowały ostrożność. Podkreślił też, że mieszkańcy powinni dzwonić na numer alarmowy 999, tylko jeśli jest to absolutnie koniecznie.

Nie chcemy zepsuć świątecznej atmosfery czy zabawy, jednak prosimy mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności, jeśli nie chcą oni mieć wspomnień z tego weekendu związanych z karetką pogotowia ratunkowego lub z oddziałem ratunkowym - dodał Cooke.

Duża liczba osób, które dzwonią pod numer alarmowy 999 mogłaby wyleczyć się w domu lub skorzystać z pomocy oferowanej przez służbę zdrowia NHS Direct na stronie internetowej lub poprzez infolinię. Ponadto, niektórzy powinni rozważyć samodzielne zgłoszenie się na izbie przyjęć lub po prostu odwiedzenie pobliskiej apteki. W ten sposób karetki pogotowia ratunkowego zajmowałyby się pacjentami, których życiu naprawdę zagraża niebezpieczeństwo, takie jak atak serca, udar, trudności z oddychaniem czy duża utrata krwi.

Liczba osób przebywających na oddziale ratunkowym w szpitalu Alexandra Hospital w piątek, sobotę i niedzielę wzrosła o 5 procent. W ten weekend na oddział zostało przyjętych 451 pacjentów, natomiast podczas przeciętnego weekendu jest ich 430.

Stewart Messer, główny koordynator szpitali w Worcestershire, powiedział, że zorganizowano dodatkową opiekę zarówno lekarską, jak i pielęgniarską oraz przygotowano dodatkowe łóżka, aby poradzić sobie z przewidywanym wzrostem liczby pacjentów w potrzebie.

Mieszkańcy z problemami takimi jak zadrapania, rany, skręcenia, małe oparzenia czy złamane kości, proszeni są zwłaszcza w okresie świątecznym o udanie się do oddziału Minor Injuries Unit, który znajduje się w szpitalu Princess of Wales w Bromsgrove. Oddział ten zajmuje się pacjentami z mniejszymi problemami i dolegliwościami, a czas oczekiwania na przyjęcie na tym oddziale w zeszłym miesiącu nie przekraczał trzydziestu minut.

Oddział MIU w Bromsgrove obsługuje pacjentów od godziny 8.00 do 20.00 w dni powszednie oraz od 12.00 do 20.00 w soboty i niedziele. Aby uzyskać więcej informacji, zadzwoń pod numer 01527 488058.

Źródło: redditchstandard.co.uk opr. ND

Świąteczny test kierowców
Ceny mieszkań idą w górę
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas