Świąteczny test kierowców

W ramach świątecznej kampanii dotyczącej bezpiecznej jazdy bez alkoholu, kierowcy pytani są o dozwolony przez prawo limit ilości alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mimo iż powszechnie wiadomo, że jazda pod wpływem alkoholu jest wykroczeniem, w klubach i pubach w całej gminie użyto plakatów, podkładek do piwa oraz reklam na portalach społecznościowych, aby zapytać, ile kierowcy wiedzą o alkoholu i jego działaniu.
Kierowcy pytani są czy nie przekroczyli już dozwolonego limitu wypitego alkoholu, po ilu wypitych drinkach można prowadzić samochód czy też po ilu godzinach od spożycia alkoholu mogą znowu bezpiecznie prowadzić.

Badania pokazują, że osoba prowadząca samochód pod wpływem ilości alkoholu dwukrotnie przekraczającej limit, czyli w wydychanym powietrzu ma 35 mikrogramów alkoholu na 100, jest ponad 30 razy bardziej zdolna spowodować wypadek niż trzeźwy kierowca. Jazda pod wpływem narkotyków jest również bardzo niebezpieczna, ponieważ spowalnia czas reakcji kierowcy oraz wywołuje nieobliczalne, często agresywne zachowania.

Przypominamy, że kampania prowadzona przez policję w regionach West Midlands oraz East Midlands rozpoczęła się 1 grudnia br. Poza reklamowaniem akcji, policjanci będą przeprowadzać wyrywkowe kontrole na drogach o każdej porze dnia i nocy.

Vicki Bristow, manager ds. komunikacji programu Safer Roads Partnership w regionie West Mercia, twierdzi, że celem kampanii jest uświadomienie ludzi co do możliwych konsekwencji spowodowanych prowadzeniem samochodu pod wpływem alkoholu.

Każda ilość wypitego alkoholu wpływa na naszą zdolność prowadzenia. Podczas okresu świątecznego będziemy zachęcać ludzi do wybrania alternatywnych środków komunikacji po spożyciu alkoholu.

Źródło: redditchstandard.co.uk opr. ND

Linie lotnicze Ryanair wprowadziły nowe loty do Po...
„Szalony piątek” - najbardziej pracowity dla ratow...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas