Strach przed nową falą nielegalnych imigrantów

Wielka Brytania może stanąć w obliczu fali fałszywych studentów zza granicy po tym jak sąd złamał zasadę, by trzymać ich z dala od Wielkiej Brytanii. Sędziowie powiedzieli, że rząd laburzystów zepsuł sposób na ograniczenie wiz dla obcokrajowców na studia w Wielkiej Brytanii, jeśli nie potrafią mówić po angielsku. Wytyczne te zostały nałożone na początku tego roku, aby zatrzymać młodych ludzi zza granicy, którzy chcą przyjechać do Wielkiej Brytanii za pomocą wiz studenckich, aby następnie zniknąć. Ruch ten miał miejsce, kiedy do kraju przybył obywatel Nigerii Umar Abdulmutallab, lat 23. To właśnie wtedy rzekomo próbował wysadzić samolot w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Jednak Sędzia Foskett powiedział, że nowe zasady powinny zostać formalnie zatwierdzone przez parlament a nie wyznaczone jako wytyczne, po czym je zlekceważył. Pan Andrew Green z grupy Migrationwatch, powiedział: „Stwarza to lukę w naszym systemie przyznawania wiz, co otwiera teraz szeroko drzwi wszystkim fałszywym studentom. Rząd musi wykonać szybki ruch, by te drzwi zamknąć.”

Jednak decyzja została ciepło przyjęta przez organizację English UK, która reprezentuje szkoły językowe i zaskarżyła nową zasadę do sądu. Zdaniem organizacji pomoże to zaoszczędzić 3000 miejsc pracy. Prezes Tony Milns powiedział: „To jest czysty absurd wymagać od uczniów znajomości języka angielskiego zanim przyjadą tu studiować.” Rzecznik urzędu imigracyjnego powiedział natomiast: ,,Ostrożnie rozważamy tę opinię.”

źródło: The Sun, 10 czerwca 2010 r.

£65 000 – dług państwa w przeliczeniu na mieszkańc...
Lekarz z regionu Midland aresztowany w Niemczech
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas