Spis powszechny naruszeniem prywatności obywateli?

Spis publiczny w RedditchNowy spis powszechny planowany na 2011 rok zyskuje coraz więcej przeciwników. W opinii wielu osób spis może być narzędziem, dzięki któremu rząd może naruszyć prywatność obywateli. Chodzi głównie o pytania, które nierzadko mogą dotyczyć sfery prywatnej- pisze ,,Daily Mail”.

W związku ze spisem mieszkańcy otrzymają pytania dotyczące między innymi o ilość sypialni oraz o informacje na temat osób, które w nich sypiają.

Dodatkowo zamieszczone zostaną pytania na temat znajomości angielskiego, posiadany w mieszkaniu rodzaj ogrzewania, tożsamości narodowej a nawet związków partnerskich.

Według konserwatystów zadawanie pytań o to, komu respondent pozwala nocować w swoim domu nie powinny mieć miejsca. Twierdzą również, że zadając jednocześnie pytania o nazwiska, daty urodzenia, płeć i adresy tych osób spis stanie się ,,węszeniem w sypialni”.

,,To, że rząd ma prawo o coś pytać, nie znaczy, że musi to robić” - twierdzi Nick Hurd. Ostatni spis powszechny miał miejsce w 2001 roku.

Mieszkańcy otrzymają formularze drogą pocztową. Formularze będą dostępne również w Internecie. Za jego niewypełnienie grozi grzywna w wysokości nawet 1 000 funtów.

źródło: PAP

Wielka Brytania szykuje się na walkę z piratami
Zmiany w przyznawaniu zasiłków
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas