Skandal w związku z aborcją ciąż in vitro

Dziesiątki młodych kobiet decyduje się na aborcję refundowaną przez NHS po kosztownym zapłodnieniu metodą in vitro, ponieważ zmieniły zdanie co do posiadania potomstwa.

Niektóre z nich przerywają ciąże po rozstaniu się z mężem lub partnerem, inne ponieważ były pod presją by założyć rodzinę. Tendencja ta martwi lekarzy i wywołały ostry sprzeciw działaczy pro rodzinnych, którzy oskarżają kobiety o traktowanie dzieci jak „markowe towary". Dane uzyskane z Fertilisation and Embryology Authority ujawniły, że średnio 80 aborcji w Anglii, Walii i Szkocji przeprowadza się po zapłodnieniu pozaustrojowym. Około połowa z nich to potencjalne matki w wieku między 18 a 34 rokiem życia.

Te kobiety – zazwyczaj najzdrowsze – mają najmniej szans na poczęcie niepełnosprawnego dziecka, co sugeruje wpływ czynnika „społecznego” na ich decyzję. Specjaliści do spraw płodności byli zszokowani danymi. „Nie miałem pojęcia, że przeprowadza się tak wiele aborcji na ciążach in vitro – i każda z nich jest tragedią,” powiedział prof. Bill Ledger, członek związku.

źródło: The Times Online, 06 czerwca 2010 r.

Byli ministrowie z partii pracy dostaną £1,2 milio...
Napad na mężczyznę w parku
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas