Sanitariuszka okradała 90-letnią kobietę

Sanitariuszka ukradła 90-letniej kobiecie ponad £3 500 po tym, jak wplątała się w długi hazardowe. Annette Smith poznała swoją ofiarę w klubie bingo i pomagała jej opiekując się jej zwierzętami i robiąc zakupy. Kobieta w porozumieniu z pocztą pobierała również w imieniu staruszki emeryturę. Jednak przez 17 miesięcy Smith pobierała większe sumy, z których część sobie przywłaszczała, powiedział Paul Mytton, oskarżyciel. Do września zeszłego roku kwota zagarniętych pieniędzy osiągnęła £3 550, usłyszał sąd w Worcester.

Smith, lat 58, mieszkająca przy Arrow Road North w Redditch, została skazana na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Przydzielono jej również 100 godzin nieodpłatnych prac społecznych w ciągu 12 miesięcy. Sędzia Andrew Hatton powiedział, że oskarżona miała na początku czyste intencje lecz później systematycznie podkradała oszczędności swojej ofiary. Postanowił nie wymierzać jej kary więzienia ze względu na jej początkowo dobry charakter oraz pomoc społeczeństwu w czasie kiedy była zatrudniona jako sanitariuszka.

Smith, która przyznała się do kradzieży, po raz pierwszy spotkała swoją ofiarę w 2005 roku, ale poznała ją lepiej dopiero 2 lata później, kiedy staruszka zachorowała i trafiła do szpitala. Ofiara nie sprawdzała stanu swojego konta aż do września 2009 roku, kiedy dowiedziała się, że zamiast autoryzowanej kwoty £300, Smith pobrała £500, powiedział pan Mytton. Aresztowana przez policję Smith powiedziała, że desperacko potrzebowała pieniędzy, ponieważ musiała spłacić dług lichwiarzom.

Obrońca, Charles Hamer, powiedział, że Smith wpadła w poważny dług za sprawą zgubnego nałogu. Kobieta spędziła 20 lat pracując dla służby zdrowia, ale przeszła na emeryturę. Smith, mieszkając samotnie i dostając £800 miesięcznie, rozpoznała swój problem i szukała pomocy ze strony anonimowych hazardzistów, dodał pan Hamer.

źródło: Redditch Standard, 24 marca 2010 r.

Wiosna musi jeszcze poczekać, nadchodzi śnieg
Nastolatek z Redditch postrzelony w twarz
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas