Saldo migracji spadło o ponad 100 tysięcy. Imigranci z Unii opuszczają Wyspy

brexit

Najnowszy raport przygotowany przez Office for National Statistics pokazuje dobitnie efekt referendum w sprawie Brexitu - jest nim masowe opuszczanie przez imigrantów z UE Wielkiej Brytanii. Zgodnie z opublikowanymi danymi saldo migracji spadło aż o 106,000 po czerwcowym referendum.

Office for National Statistics (ONS) poinformowało, że liczba osób przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii na dłuższy termin spadła do 230 tysięcy w ciągu roku, a za trzy czwarte tego spadku odpowiedzialni są imigranci z UE.

Nicola White, która nadzoruje raporty dotyczące statystyk imigracyjnych powiedziała: "Spadek salda migracji nastąpił po historycznie wysokim poziomie imigracji i jest jeszcze za wcześnie, aby stwierdzić, czy ten trend się utrzyma. Liczba osób przyjeżdżająca na Wyspy za pewną pracą pozostaje na stałym poziomie, jednak nastąpił 43-procentowy spadek liczby osób przyjeżdżających w poszukiwaniu pracy w ciągu ostatniego roku, zwłaszcza wśród obywateli Unii.

Zmiany te sugerują, że najbardziej prawdopodobnym czynnikiem mającym wpływ na decyzje ludzi o przyjeździe lub wyjeździe z Wielkiej Brytanii jest Brexit - jednak czynników tych na pewno jest więcej". Analitycy ostrzegają jednak przed wpływem spadku salda migracji na sytuację w przemyśle i brytyjskim rynku pracy. Od czerwca 2016 roku Wyspy opuściło 123 tysięcy obywateli Unii. Cześć z osób biorących udział w tzw. Brexodusie twierdzi, że nie czują się już mile widziani w Wielkiej Brytanii. Wiadomo również, że około 128 tysięcy Brytyjczyków opuściło Wyspy w ciągu ostatniego roku - wielu z nich swoją decyzję także uzasadniała wynikiem referendum. 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz drugi w...
Wielkie promocje od dzisiaj w WizzAir, Ryanair i i...

Podobne wpisy

 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas