Rozrywka i frustracja - w równej mierze

Śnieg, który z zemstą przybył we wtorek rano, wcześniej niż przewidywano, zamienił Redditch w krainę śniegu. Dzieci celebrowały zamknięcie szkół poprzez improwizowanie walk na śnieżki i lepienie bałwanów.

Jednakże, poza całą zabawą i igraszkami związanymi z opadami śniegu, nieuniknione były również zakłócenia ruchu oraz chaos.

Kiedy we wtorek (5 stycznia) zaczęły spadać pierwsze płatki śniegu, rada miasta wysłała piaskarki w celu polepszenia warunków na drodze, podczas gdy rodzice zmuszeni byli odebrać dzieci z zamkniętych szkół, a pracownicy niektórych lokalnych firm zostali wysłani do domów.

Pogoda stała się przyczyną opóźnień na drogach w Redditch i w okolicach, a także wypadku na Coventry Highway, o którym powiadomił gazetę jej czytelnik.

Piaskarki nie miały odpoczynku. Ze względu na prognozy świeżego śniegu we wtorek oraz mrozy w środę wieczorem, piaskarki zmuszone były pracować również w nocy by ułatwić ruch na wszystkich głównych trasach powiatu.

Ostrzegawczy wykres stworzony przez meteorologów umieścił obszar Redditch oraz resztę West Midlands w strefie ,,przygotuj się” na wtorek oraz środę. Odbiórka odpadów oraz recyklingu, usługa Dial-A-Ride oraz sklepy One Stop musiały zrezygnować ze świadczenia usług.

Radna Carole Gandy, lider Redditch Borough Council, pochwaliła mieszkańców, którzy pomagali starszym i słabszym sąsiadom.

Powiedziała: ,,Z pewnością tam gdzie mieszkam, dodawało to otuchy, kiedy młodzi ludzie upewniali się, czy osoby starcze mają odpowiednią opiekę i odśnieżali dla nich chodniki.”

,,W taką pogodę ludzie powinni pilnować, by słabsi byli również bezpieczni.”

Dodała również, że podczas gdy śnieżne krajobrazy wyglądały przepięknie, niektóre usługi świadczone przez radę miasta musiały zostać przerwane.

,,Myślę, że Rada radzą sobie, jak nigdzie indziej. Niektórzy ludzie, jak na przykład ja, mogli nie mieć odebranych odpadów dziś anulowanych [środa], ale załoga była zdecydowana pracować we wtorek i zebrać jak najwięcej, zanim stało się niebezpieczne.”

Jako nieliczni odbierali śmieci również w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Staramy się jak to możliwe by móc świadczyć usługi mieszkańcom Redditch.

Aktualne wiadomości dotyczące pracy szkół oraz informacji dla kierowców dostępne są na stronie gazety Standard: www.redditchstandard.co.uk .

źródło: Redditch Standard, 08 stycznia 2010 r.


Dotacje na wymianę starego, nieefektywnego boilera
10-letni przestępcy oskarżeni o włamania, napady i...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas