Redukcja etatów w policji by zaoszczędzić 10 mln funtów

West Mercia zlikwiduje łącznie 98 etatów policjantów oraz 189 innych stanowisk pracy w celu zaoszczędzenia prawie 10 milionów funtów w ciągu następnych trzech lat, ujawnia gazeta Standard. Szokujące liczby oznaczają, że siły policji West Mercia zostaną zmniejszone o 6%. Zatrudnia ona bowiem 2400 osób, z czego część to pracownicy biurowi. Coun Bill Hartnett, były wiceprzewodniczący West Mercia Police i obecny przewodniczący Redditch Community Safety Scrutiny Panel, powiedział, że jest zdumiony tą wiadomością. „Policja West Mercia jest bardzo dobrym oddziałem i przyjrzę się tej sprawie bliżej. Musimy dowiedzieć się, jakie rezultaty przyniosą te zmiany dla życia mieszkańców Redditch oraz, co ważniejsze, dla ich bezpieczeństwa.”

Jednak rzeczniczka policji West Mercia powiedziała gazecie Standard, że redukcją zostaną objęte etaty nieoperacyjne, w tym oparte na pracy w biurze, takie jak wyższe stanowiska kierownicze w centrali policji i szkoleniowcy. Potwierdzając dane liczbowe rzeczniczka dodała również, że ruch ten jest częścią planu mającego na celu przeprowadzenia restrukturyzacji wewnętrznej, „ograniczenie powielania pracy”, oraz zaoszczędzenie 9,8 milionów funtów.

„Duża część tych posad zniknie w wyniku naturalnej rotacji pracowników. Wraz z innymi organizacjami opłacanymi z funduszu publicznego, w ciągu ostatnich 12 miesięcy policja West Mercia dokonała przeglądu zmian, jakie należy wprowadzić aby mieć pewność, że w dalszym ciągu będziemy w stanie świadczyć usługi na wysokim poziomie i sprostać wymaganiom społeczeństwa, biorąc jednocześnie pod uwagę ograniczony poziom dofinansowania w przyszłości. Nowa struktura będzie zapewnić większą spójność świadczenia usług dla społeczeństwa. Jesteśmy w trakcie planowania złożenia bardziej publicznej deklaracji na początku przyszłego miesiąca.”

źródło: Redditch Standard, 27 sierpnia 2010 r.

Lokalni mieszkańcy z pierwszeństwem do domów komun...
Koszt opieki nad dzieckiem w UK najwyższy w Europi...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas