Rada miasta atakowana za nie wysyłanie piaskarek

Rada miasta Redditch jest atakowana za odśnieżanie ośrodków sportowych jako ważniejszych niż miejsca gdzie mieszkańcy robią zakupy. To właśnie te punkty powinny zostać odpowiednio zabezpieczone.

Zaniepokojeni rezydenci z Church Hill powiadomili Advertiser w zeszłym tygodniu, by powiedzieć, że rada miasta zignorowała ich apel. Ich zdaniem obszary w pobliżu centum miasta, często zatłoczone, zostają przeoczone i zapomniane kiedy do pracy ruszają piaskarki.

Zoe Gardner z Cutting Edge na Loxley Close, powiedziała: ,,Myślę, że to odrażające kiedy władze miasta odmawiają odśnieżenia centrów handlowych takich jak Church Hill, po to by wspomóc miejsca takie jak basen na Hewell Road czy teatr.

,,To powinno być oczywiste, że ludzie chcący kupić żywność w celu przeżycia są ważniejsi niż ci, którzy chcą sobie popływać.”

Dodała również: ,,Wiemy, że wśród społeczności jest wiele słabych osób, które nie są w stanie gdziekolwiek wyjść.”

,,Jest wiele osób starszych oraz słabszych, którzy zostali uwięzieni w swoich domach na ponad tydzień, ponieważ bali się wyjść by przypadkiem nie przewrócić się i nie doznać jakichś obrażeń.”

,,Musieli oni polegać na uprzejmości innych przynoszących im podstawowe rzeczy jak mleko i chleb.” Radna miasta Jacqui Smith powiedziała: ,,Jak tylko otrzymałam wiadomość o lodzie w okolicy Church Hill Centre, skontaktowałam się z miastem.”

,,Zaskoczyła mnie wiadomość, że rada miasta wyróżniła rzeczy takie jak basen na Hewell Road kosztem centrum handlowych.”

,,Myślę, że dla wielu osób sklepy są dużo bardziej ważniejsze i rada miasta powinna zwrócić na to uwagę. Zdobycie podstawowych artykułów w czasie mroźnej pogody może być głównym celem.” Rzecznik rady miasta powiedział; ,, Rada ma priorytetowe obszary do odśnieżania i obszary w pobliżu centrów handlowych nie zostały w nich wymienione.”

,,Myśleliśmy o ich odśnieżaniu, aczkolwiek biorąc pod uwagę obecne zapasy soli i piasku oraz obecne miejsca priorytetowe, a także ponieważ ścieżki do większych sklepów również nie są zabezpieczone, podtrzymaliśmy naszą decyzję by nie odśnieżać indywidualnych centrów handlowych.”

,,Efektywność naniesionych dotychczas zmian zostanie przemyślana w czasie wiosny, po czym przedstawiona zostanie radnym miasta.”

,,Aczkolwiek będziemy w tym celu porozumiewać się z radnymi, by znaleźć odpowiednie i przystępne rozwiązanie.”

źródło: Redditch Advertiser, 15 stycznia 2010 r.

Intensywniejsze łatanie ubytków na drogach po mroz...
Dotacje na wymianę starego, nieefektywnego boilera
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas