Rada hrabstwa Worcestershire proponuje wzrost podatku

Gabinet Rady hrabstwa Worcestershire zaproponowała 2,5% wzrost podatku miejskiego w okresie 2010/11. W związku z tym rachunki za nieruchomość w przedziale tzw. ,,Brand D” wzrosły by o £25,34, wynosząc tym samym £1 039,06.

Opłaty za bieżące usługi, takie jak utrzymanie dróg, opiekę społeczną i gospodarowanie odpadami, istnieją także dodatkowe koszty wynoszące 15 milionów funtów za poprawę stanu dróg wiejskich, 1 milion funtów na dalszą poprawę środków ochronnych dla dzieci, 3 miliony funtów na poprawę ścieżek oraz 8,5 milionów na łagodzenie skutków powodzi.

Rada musi znaleźć nowe fundusze na dom opieki Billa, który mógłyby zacząć funkcjonować w październiku 2010. Ustawa zmusza władze lokalne do zapewnienia bezpłatnej opieki najbardziej potrzebującym. Szacuje się, że dodatkowe koszty na ostatnie sześć miesięcy 2010/11 mogą przekroczyć 1,5 miliona funtów.

Radny Adrian Hardman, członek gabinetu finansów, powiedział: ,,Finanse nadal są dla nas napięte, chociaż możemy uruchomić małe operacje w księstwie Worcestershire. Budżet, który przygotowaliśmy, przedstawiliśmy również mieszkańcom, przedsiębiorstwom, związkom zawodowym i radom parafii w celu zapewnienia, że będziemy kontynuować świadczenie usług, które są uznane za priorytetowe.”

,,Dom opieki Personal Home Care Bill zdecydowanie zmienia nasze myślenie w ostatnich tygodniach. Już  przeznaczyliśmy dodatkowe 3 miliony funtów na opiekę społeczną dla dorosłych. Nowe obowiązki oznaczają, że ta kwota będzie musiała być znacznie wyższa.”

,,Nie chcemy przekazywać wszystkich naszych problemów finansowych mieszkańcom, ale zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy aby utrzymać wzrost podatku  na jak najniższym poziomie.” Budżet zostanie przedstawiony Radzie 18 lutego w celu podjęcia ostatecznej decyzji.

źródło: Redditch Advertiser, 09 lutego 2010 r.


Dochodzenie policji w związku z rasistowskim ataki...
Kobieta z Redditch pozostawiona w agonii po operac...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas