Rada hrabstwa bada zamknięcie jednej z głównych dróg

Rada hrabstwa Worcestershire obiecała, że zajmie się zbadaniem okoliczności, które stały się przyczyną chaosu na drodze w Redditch w poniedziałkowy poranek. Policja zmuszona była bowiem zamknąć jedną z dróg ekspresowych wskutek kilku kolizji.

Mimo, iż droga została przygotowana do mrozu przez piaskarki poprzedniego wieczoru, policja doszła do wniosku, że utrzymywanie tej trasy jako otwartej jest zbyt niebezpieczne, po czym zamknęła ją dla tysięcy użytkowników ruchu, którzy jak zwykle użyliby jej w poniedziałkowy ranek. Trasa A448 z Redditch do Bromsgrove, została zamknięta na całej swej długości pomiędzy Redditch, a wysepką w Bromsgrove. Droga ta była zamknięta od godz. 5:00 do 9:00 rano. Nastąpiło to po trzech oddzielnych kolizjach po obydwóch pasch ruchu w okolicy Foxlydiate, około godz. 4:45 nad ranem.

Kierowca Volkswagena Polo został przewieziony do szpitala z obrażeniami uważanymi za lekkie, które były wynikiem jednego z wypadku. Do kolizji doszło również w Bromsgrove, w okolicy Romesley oraz Belbroughton. Rada hrabstwa przeprosiła kierowców i obiecała zająć się tym incydentem, by zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości.

Jon Fraser, mieszkaniec hrabstwa oraz menadżer społeczny, powiedział: „Trasa A448 została posypana w niedzielę wieczorem, aczkolwiek otrzymaliśmy telefon od policji w poniedziałek rano z zapytaniem o ponowną ocenę stanu nawierzchni tej drogi. Kiedy zespół przybył na miejsce, droga była zamknięta. Nawierzchnia została sprawdzona i odpowiednio przygotowana, by była bezpieczna. Chcielibyśmy podziękować kierowcom za ich cierpliwość, a jednocześnie ich zapewnić, że zajmiemy się zbadaniem okoliczności, jakie miały miejsce na tym odcinku i zrobimy co w naszej mocy, by sytuacja się nie powtórzyła.” Sierżant John Cashion z policji West Mercia powiedział: “Chcielibyśmy zalecić wszystkim kierowcom, którzy jeżdżą w mroźnych warunkach, aby zachowali ostrożność i przeznaczyli więcej czasu na podróż niż zwykle. Kierowcy powinni zwrócić wyjątkową uwagę na otoczenie, unikać nagłego hamowania lub nagłych manewrów, a także powinni zachowywać odpowiednią odległość od pojazdów znajdujących się z przodu.”

źródło: Redditch Advertiser, 16 listopada 2010 r.

Wypadek samolotu na lotnisku w Birmingham
Frankfurt Christmas Market
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas