Premier Wielkiej Brytanii znów ,,pod ostrzałem” za imigrację

Gordon Brown znalazł się ,,pod ostrzałem” za serię ,,mylnych” twierdzeń na temat informacji o imigracji zbieranych przez partię laburzystów. W dość żenującym rozwoju niezależnych danych statystycznych, Sir Michael Scholar zlecił dochodzenie w sprawie wykorzystywania danych rzekomo wykazujących, że nowy system punktowy laburzystów obniżał poziom imigracji. Pan Brown został również zmuszony do przyznania, że jego partia nie zabroniła nisko kwalifikowanym szefom oraz opiekunom wstępu do kraju z zagranicy, jak twierdzili w czasie kampanii.

Nowe informacje pojawiły się, kiedy ujawniono, że ponad milion nowych imigrantów ma przybyć do Wielkiej Brytanii w ciągu pięciu nadchodzących lat. Minister spraw wewnętrznych z gabinetu cieni, Chris Grayling, powiedział: ,,Wygląda na to, że ten rząd nie ma pojęcia jak być szczerym ze społeczeństwem na temat ich danych o imigracji. Dla premiera, który skarcił się tak dwa razy to prawdziwy znak, że po prostu nie będzie zmagać się z konsekwencjami swojej niekompetencji w zarządzaniu naszym systemem imigracji.”

Interwencja Sir Michael’a nastąpiła, kiedy premier użył niepublikowanych danych Home Office, z których wynikało, że punktowy system imigracyjnych zmniejszył liczbę imigrantów spoza UE. Brown chwalił się, że liczba pracowników IT i inżynierów przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii została zmniejszona o 20 000 po wprowadzeniu systemu, ale nie wspomniał o towarzyszących danych mówiących, że liczba zagranicznych studentów wzrosła o 65 000 w tym samym okresie. Kolejnym ciosem w wiarygodność Browna w tej kwestii było zmuszenie do przyznania, że wyolbrzymił zakres punktowy systemu, który miał na celu zapewnienie, że tylko imigranci z umiejętnościami potrzebnymi dla brytyjskiej gospodarki spoza UE mogą przybyć do kraju. Podczas debaty liderów Brown wielokrotnie sugerował, że nisko wykwalifikowani kucharze i pielęgniarki zostały wyłączone z systemu. W pierwszej debacie, powiedział: ,, Żadne pielęgniarki spoza UE nie przybywają do pracy w Wielkiej Brytanii.”

Skonfrontowany w tej sprawie podczas wywiadu z Jeremy Paxman BBC, Brown przyznał, że zakaz nie został zrealizowany, ale podkreślił, że byłby wprowadzony w ciągu następnego ,,roku lub dwóch lat”. Jednocześnie w nowym sprawozdaniu z think tanku Migrationwatch, wyszło na jaw, że 2,5 milionów imigrantów wkroczy do Wielkiej Brytanii w ciągu najbliższych dziesięciu lat, z czego milion zrobi to w ciągu najbliższych pięciu lat. Badanie opiera się na prognozach z Narodowego Urzędu Statystycznego.

Sondaż YouGov wykazał także, że większość wyborców jest przeciwna Liberalno-Demokratycznym planom amnestii dla maksymalnie 600 000 imigrantów, którzy są tu nielegalnie od ponad 10 lat. Badania ankietowe wykazały, 54% ludzi sprzeciwia się temu pomysłowi, a tylko 30% go popiera.

źródło: Daily Mail, 03 maja 2010 r.

Mężczyzna uszkodził samochody na Oakenshaw
Podział na grupy podczas zajęć edukacji seksualnej
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas