Premier Wielkiej Brytanii Theresa May zapowiada przedterminowe wybory

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May zapowiada przedterminowe wybory

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May ogłosiła, że 8 czerwca 2017 r. odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne. Dotychczas kilkukrotnie zapewniała, że wcześniejsze wybory się nie odbędą.

Liderka konserwatystów podkreśliła, że w obliczu negocjacji związanych z Brexitem, parlament powinien być zgodny, a jednak tej zgodny nie ma. - Kraj jest zjednoczony, ale Westminster nie - mówiła. - Potrzebujemy wyborów i potrzebujemy ich teraz - dodała.

May mówiła o tym, że po tym, jak Brytyjczycy zagłosowali za opuszczeniem Wielkiej Brytanii, kraj potrzebował stabilności i silnego przywództwa, co zapewnił jej gabinet. Jednocześnie oskarżyła przeciwników politycznych o "polityczne gierki" na niekorzyść kraju.

- Opozycja musi poprzeć wniosek o przedterminowe wybory, musi pozwolić wyborcom podjąć decyzję - dodał. May ma jutro złożyć w Izbie Gmin wniosek o ogłoszenie wyborów. Aby wniosek przeszedł, musi uzyskać poparcie 2/3 parlamentarzystów.
- To będzie wybór między silnym i stabilnym przywództwem w interesie państwowym, ze mną w roli premiera, albo słabym i niestabilnym rządem koalicji kierowanej przez Jeremy'ego Corbyna. Każdy głos oddany na konserwatystów doda mi sił podczas negocjacji z Unią Europejską - tłumaczyła.

"The Independent" przypomina, że premier Wielkiej Brytanii kilkukrotnie zapewniała, że nie zamierza ogłaszać przedterminowych wyborów. Ostatni raz taką deklarację złożyła w ubiegłym miesiącu.

Od przyszłego tygodnia o wiele wyższe kary za prze...
Co z polskimi sklepami po Brexicie?

Podobne wpisy

 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas