Premier broni polityki cięć podczas wizyty w Redditch

„Nie ma łatwych rozwiązań, lecz jesteśmy już na dobrej drodze do usprawnienia gospodarki Wielkiej Brytanii”, tak brzmiały słowa premiera skierowane do pracowników w Redditch.

W ramach odwiedzin kolejnych miast hrabstwa West Midlands, w piątek 7 grudnia br., premier David Cameron odwiedził zakłady pracy Lear Corporation, będące częścią parku biznesowego Ravensbank. Przez pół godziny odpowiadał na pytania pracowników dotyczące starań rządu brytyjskiego o zmniejszenie deficytu budżetowego, zaspokojenia braków wykwalifikowanej siły roboczej, inwestycji międzynarodowych oraz sektora bankowego.

Wizyta premiera była związana z opublikowanym niedawno tzw. „Sprawozdaniem jesiennym”, w którym brytyjski rząd zapowiedział kontynuację polityki cięć aż do końca roku 2017. To o rok dłużej niż wcześniej planowano. Ponadto w dokumencie wskazano, że tym roku brytyjska gospodarka osłabi się o 0,1 procenta, a dług publiczny nie zmaleje aż do 2017 r., przy czym większość świadczeń wzrośnie o 1 procent w ciągu następnych trzech lat.

Premier Cameron przyznał w Redditch, że ostatnie dwa i pół roku były trudne, ale zostały spożytkowane na przeniesienie ciężaru gospodarczego z sektora państwowego na prywatny, jak również z sektora bankowo-finansowego na przemysł i produkcję. – Nie mogę zagwarantować, że wszystko będzie idealnie do 2015 roku, na to potrzeba czasu, jednak jesteśmy na dobrej drodze – powiedział premier. Podkreślił, że społeczeństwo powinno ufać poczynaniom rządu, ponieważ stan gospodarki poprawia się. –

Potrzebujemy rozwiniętego sektora prywatnego oraz rządu i państwa, na które nas stać. Dokonaliśmy już cięć w sferze wydatków publicznych oraz zaobserwowaliśmy wzrost zatrudnienia w sektorze prywatnym. Powstało 1,2 miliona dodatkowych miejsc pracy w sektorze prywatnym, tysiące z nich tutaj, w hrabstwie West Midlands. Firmy, takie jak Jaguar Land Rover czy tutejszy Lear rozwijają się, czasami w takim tempie, że ciężko znaleźć im odpowiednio wykwalifikowanych pracowników – mówił David Cameron.

Premier nie zgodził się natomiast z opinią, że biedniejsi obywatele stracą większy procent swego dochodu niż obywatele bogatsi. – W każdym z dotychczasowych budżetów najbogatsi obywatele płacili najwięcej. Na mocy „Sprawozdania jesiennego” nałożyliśmy podatki również na emerytury najbogatszych obywateli, w związku z czym wzrosła liczba ludzi zakwalifikowanych do wyższego progu podatkowego. Jeżeli spojrzycie na wprowadzone zmiany, to widać, że 10 procent najbogatszych obywateli płaci dziesięć razy więcej niż 10 procent tych najbiedniejszych – ocenił.

Premier Cameron powiedział też, że firmy powinny korzystać ze wszystkich dostępnych możliwości rozwoju, w tym „pukać do drzwi” państw dopiero co wyłaniających się w gospodarce światowej, takich jak Chiny czy Brazylia. Ponadto brytyjskie przedsiębiorstwa powinny bardziej zabiegać o pożyczki bankowe oraz organizować staże i szkolenia dla pracowników, aby poprawić ich kwalifikacje. -

Wielka Brytania jest jednym z państw, w którym założenie przedsiębiorstwa jest bardzo łatwe. W globalnym wyścigu, w którym współcześnie uczestniczymy, jest to przewaga, którą warto dysponować – podkreślił David Cameron.

Źródło: redditchstandard.co.uk, opr. ND

Znęcanie w szkole – poradnik
Wyższe wynagrodzenia w urzędach hrabstwa Worcester...
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas