Pracownik sklepu ranny w czasie napadu

Zamaskowani bandyci okradli sklep Costcutters oraz pocztę w Matchborough Centre w czwartek rano. W czasie napadu zranili także pracownika sklepu.

Czterej mężczyźni z zamaskowanymi twarzami weszli do sklepu od strony Matchborough Way około godz. 9:42. Przestępcy uzbrojeni byli najprawdopodobniej w łomy oraz pałki. Wkrótce później wyszli ze sklepu z wózkiem wypełnionym kartonami papierosów. Kiedy mężczyźni próbowali przepakować skradzione papierosy do czarnego samochodu zaparkowanego na ścieżce z tyłu centrum (w pobliżu pubu Old Sticky Wicket), pojawiła się policja. Złodzieje odjechali w kierunku Hatfield Close, zostawiając za sobą papierosy. W czasie napadu mężczyzna pracujący w sklepie został uderzony łomem i trafił do szpitala z niewielkimi uszkodzeniami ręki. Rejestracja samochodu użytego podczas napadu zawierała cyfry 03 z przodu. Na tylniej tablicy rejestracyjnej znajdował się napis “MOONEY”.

Detektyw inspektor Brian Russel z oddziału policyjnego w Redditch powiedział: „Na szczęście nikt nie został poważnie ranny mimo, iż jeden z pracowników doznał pewnych obrażeń. Identyfikacja osób, które bały udział w napadzie jest niezwykle ważna. Apelujemy do tych, którzy byli w pobliżu Matchborough Centre i widzieli coś, co mogło mieć powiązanie z napadem, aby zadzwonili do nas tak szybko, jak to możliwe. Chcielibyśmy również porozmawiać z osobami, które widziały czarny samochód użyty w czasie kradzieży. Znakiem rozpoznawczym samochodu był czarny wyraz „MOONEY” zamieszczony na tylniej tablicy rejestracyjnej. Wierzymy, że samochód ten znajdował się w pobliżu ulicy Hatfield Close zanim pojawił się w Matchborough Centre i chcielibyśmy zaapelować do każdego, kto widział wspomniany samochód, by skontaktował się z policją.”

Świadkowie, a także inne osoby posiadające informacje w tej sprawie powinny skontaktować się z oficerami policji w Redditch, tel. 0300 333 3000. Należy podać tzw. quoting incident reference: 153-S-050810. Alternatywnie, chcąc zachować anonimowość, informacje można przekazać organizacji Crimestoppers, tel. 0800 555 111.

źródło: Redditch Standard, 6 sierpnia 2010 r.

 

Przypadki ekshibicjonizmu w Church Hill oraz Winya...
Sukces wyścigu charytatywnego
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas