Pracownik salonu Audi ukradł dwa auta za £90 000

Ojciec trójki dzieci, który ukradł dwa samochody warte łącznie £90 000 z salonu samochodowego, gdzie pracował, został skazany na 12 miesięcy więzienia. Matthew Walkerdine przywłaszczył sobie Audi RS4 warte £35 000, które należało do klienta oraz nowe, niezarejestrowane Audi Q7 warte £55 000. Obydwa samochody zostały skradzione z salonu Audi na Stratford Road, Shirley, gdzie mężczyzna był technikiem. Sąd Koronny w Warwick usłyszał, że 33-letni Walkerdine, zamieszkały przy Gilliver Road, Solihull był zaprzyjaźniony z „poważnymi przestępcami”, jednak nie ujawnił ich tożsamości podczas aresztowania.

John Bartlett, oskarżyciel, powiedział, że Walkerdine zamienił kluczyki w sejfie salonu w celu zatarcia za sobą śladów i nie zauważono kradzieży samochodu RS4 do momentu, kiedy zgłosił się właściciel auta, by je odebrać. Nagrania z kamer pokazały momenty, w których mężczyzna ukradł samochody. Pojazdy nigdy nie zostały odnalezione, a Walkerdine przyznał się do kradzieży. Ogłaszając werdykt, sędzia Griffith-Jones powiedział do niego: „Wyłączając domy, samochody są najbardziej kosztownymi dobrami posiadanymi przez ludzi. Zabierają je więc do zaufanych salonów ufając ludziom, że samochód nie zostanie skradziony. Ty zburzyłeś zaufanie pracodawców oraz właściciela samochodu.”

Obrońca Andrew Tucker powiedział, że rodzina mężczyzny była pod finansową presją i stał się on celem „czarnych charakterów”.

źródło: Birmingham Mail, 17 września 2010 r.

Hospicjum dla dzieci ostrzega przed fałszywymi zbi...
Dodatkowe opłaty za podlewanie ogródka?
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas