Pracownica opieki społecznej kradła pieniądze

Pracownica opieki społecznej, która kradła pieniądze osób starszych mieszkających w domu opieki, w którym mieszkała została aresztowana na sześć miesięcy.

Tracy Howe, która wcześniej zamieszana była w oszustwa dotyczące zasiłków, została zatrudniona w The Cedars na Park Road w Redditch. Kobieta pracowała tam przez trzy lata.

Kiedy jednak zadłużyła się na kwotę ponad 3 000 funtów, zaczęła podkradać małe sumy pieniędzy – nie przekraczające 20 funtów. Howe kontynuowała kradzieże przez okres ponad sześciu miesięcy- usłyszał Sąd Koronny w Worcester.

Harmonogram dyżurów w domu opieki został dokładnie przejrzany i podejrzenia padły na Howe w kwietniu tego roku. Kobieta została złapana, kiedy specjalnie przygotowany banknot został włożony do portfela mieszkańca domu. Specjalna farba, którą umieszczono na banknocie, została znaleziona na palcach oraz ubraniu Howe, powiedział Paul Whitefield, oskarżyciel.

Howe, lat 33, mieszkająca na Winforton Close w Redditch, przyznała się kradzieży. Sędzia Richard Rundell powiedział, że upatrzyła sobie na cel bezbronnych pacjentów i zniszczyła całe zaufanie, jakim ją obdarzyli.

Powiedział również, że kobieta była dwukrotnie zamieszana w oszustwa dotyczące zasiłków i trafiła za to do więzienia w 2003 r. Jedna z ofiar mieszkających w The Cedar to mężczyzna poruszający się na wózku inwalidzkim, który wciąż jest w stanie samodzielnie zrobić zakupy lub wyjść do teatru.

Kiedy mężczyzna był nieobecny, Howe kradła część z jego pieniędzy umieszczonych w sejfie. Kobieta, która winna była pieniądze firmom wysyłkowym oraz zaciągnęła pożyczkę, ukradła ok. 300 funtów, powiedział Richard Hull, obrońca.

Miała 14 letniego syna, który zamieszkał z jej siostrą, kiedy Howe nie była w stanie go utrzymać. Pan Hull dodał: ,,Ona nie ma żadnych aspiracji na zrobienie kariery i jest bardzo niezadowolona ze swojego losu.”

źródło: Redditch Standard, 03 grudnia 2009 r.

18 milionów funtów premii dla kierowników banku Ll...
Wypuszczono aresztowanego za użycie broni
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas