Poszukiwani wolontariusze do pomocy ofiarom przestępstw

Organizacja Victim Support szuka wolontariuszy by móc wspierać świadków oraz ofiary przestępstw na terenie Redditch oraz Bromsgrove. Wolontariusze udzielają bezpłatnych i poufnych informacji, wspierają emocjonalnie oraz udzielają pomocy praktycznej bez względu na to, czy o przestępstwie powiadomiono policję. Obecnie 58 przeszkolonych wolontariuszy w hrabstwie Worcestershire ciężko pracuje, aby utrzymać te ważne usługi. Wolontariusze mogą pomóc poprzez wspieranie ofiar w społeczności lokalnej lub wspierając świadków w sądzie. Osoby takie pomagają także w innych dziedzinach, w tym w zarządzaniu i pozyskiwaniu funduszy. Victim Support ceni różnorodność i jest atrakcyjnym miejscem do wolontariatu dla osób ze środowisk mniejszościowych.

Oprócz satysfakcji ze wspierania osób najbardziej potrzebujących, wolontariusze rozwijają podstawowe umiejętności poprzez ustawiczne szkolenia, wsparcie i nadzór. Mogą również skorzystać z nowych możliwości – pogłębiania wiedzy na temat przestępczości, wymiaru sprawiedliwości i systemu prawnego. Jest to także świetna okazja do poznania nowych ludzi, a Victim Support pokrywa koszty tak więc nic to nie kosztuje. Wolontariuszka Rose Bishop powiedziała: „Jestem wolontariuszką, dającą emocjonalne wsparcie ofiarom przestępstw. To daje mi prawdziwe poczucie sukcesu, kiedy udaje się w znaczącym stopniu zmienić komuś życie i udowodnić, że jest ktoś troskliwy w dzisiejszym społeczeństwie.”

22 stycznia odbędzie się dzień informacyjny dla przyszłych wolontariuszy. Aby uzyskać więcej informacji, zadzwoń 0845 126 4101, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub odwiedź stronę: www.victimsupport.org.uk. Victim Support obecnie prowadzi również rekrutację ochotników do rozszerzenia specjalistycznej pomocy osobom osieroconym w zabójstwach i wypadkach drogowych.

źródło: Redditch Advertiser, 02 stycznia 2010 r.

Pracowita noc dla pogotowia ratunkowego
Zalanie sklepów w Kingfisher Shopping Centre
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas