Ponowne otwarcie Woolworth'a

Sklep Woolworth w Kingfisher Shopping Centre wkrótce może być otwarty ponownie. Właściciele potwierdzają, że są w trakcie negocjacji z dostawcami produktów. Olbrzymie pomieszczenie może pomieścić nawet dwa odrębne sklepy. Rzecznik Kingfisher Centre potwierdził, że istnieją plany podzielenia sklepu na dwie odrębne placówki.

,,Możemy potwierdzić, że jesteśmy w negocjacjach ze sprzedawcami detalicznymi na temat przyszłości sklepu Woolworths i mam nadzieję, że będę mógł wydać komunikat w niedalekiej przyszłości", dodał rzecznik.

Sklep został zamknięty w styczniu, po upadku firmy. Zamknięto wszystkie 807 sklepy w całym kraju.

Rzecznik Woolworths Deloitte powiedział, że nie byli w stanie wypowiedzieć się na temat sytuacji w poszczególnych sklepach.

Wiadomość pojawiła się zaledwie tydzień po ujawnieniu, że 500 z 807 byłych oddziałów Woolworths zostało przejętych przez supermarkety oraz sklepy z odzieżą. Z badań CB Richard Ellis wynika, że najlepiej rozwijające się sklepy to te z tanimi i najbardziej potrzebnymi artykułami. Z godnie z badaniami w miejscach dawnych Woolworths najczęściej otwierano sklepy spożywcze stanowiące ok. 37%, wielobranżowe 31% oraz odzieżowe, które pochłonęły ok. 15% wolnych lokali.

Zgodnie z raportem podobnie stało się z 57 oddziałami Woolworths w Islandii. Po zamknięciu sieci sklepów, znaczne zyski odnotowały tam tanie sklepy takich jak B&M Bargains, Sklepy 99p,  Heron Foods oraz Home Bargains, które otwarto w byłych oddziałach Woolworths.

źródło: Redditch Standard, 22 września 2009


Protesty przeciwko zamknięciu straży pożarnej
Fotoradarów jeszcze więcej
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...
Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...

Polub nas