Ponowne otwarcie Woolworth'a

Sklep Woolworth w Kingfisher Shopping Centre wkrótce może być otwarty ponownie. Właściciele potwierdzają, że są w trakcie negocjacji z dostawcami produktów. Olbrzymie pomieszczenie może pomieścić nawet dwa odrębne sklepy. Rzecznik Kingfisher Centre potwierdził, że istnieją plany podzielenia sklepu na dwie odrębne placówki.

,,Możemy potwierdzić, że jesteśmy w negocjacjach ze sprzedawcami detalicznymi na temat przyszłości sklepu Woolworths i mam nadzieję, że będę mógł wydać komunikat w niedalekiej przyszłości", dodał rzecznik.

Sklep został zamknięty w styczniu, po upadku firmy. Zamknięto wszystkie 807 sklepy w całym kraju.

Rzecznik Woolworths Deloitte powiedział, że nie byli w stanie wypowiedzieć się na temat sytuacji w poszczególnych sklepach.

Wiadomość pojawiła się zaledwie tydzień po ujawnieniu, że 500 z 807 byłych oddziałów Woolworths zostało przejętych przez supermarkety oraz sklepy z odzieżą. Z badań CB Richard Ellis wynika, że najlepiej rozwijające się sklepy to te z tanimi i najbardziej potrzebnymi artykułami. Z godnie z badaniami w miejscach dawnych Woolworths najczęściej otwierano sklepy spożywcze stanowiące ok. 37%, wielobranżowe 31% oraz odzieżowe, które pochłonęły ok. 15% wolnych lokali.

Zgodnie z raportem podobnie stało się z 57 oddziałami Woolworths w Islandii. Po zamknięciu sieci sklepów, znaczne zyski odnotowały tam tanie sklepy takich jak B&M Bargains, Sklepy 99p,  Heron Foods oraz Home Bargains, które otwarto w byłych oddziałach Woolworths.

źródło: Redditch Standard, 22 września 2009


Protesty przeciwko zamknięciu straży pożarnej
Fotoradarów jeszcze więcej
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas