Pomóżmy bezdomnym z ulic Redditch

Zima za pasem, dlatego Rada Miasta Redditch zachęca wszystkich mieszkańców do zgłaszania osób bezdomnych śpiących na ulicach naszego miasta. W tym celu została uruchomiona specjalna strona internetowa oraz infolinia.

Witryna oraz strona ruszyły na początku grudnia. Z ich pomocą mieszkańcy Redditch mogą informować lokalne władze o ludziach śpiących na ulicy. „Jest to pierwszy krok, jaki możemy wykonać, aby zapewnić tym ludziom pomoc i wsparcie ze strony hrabstwa Worcestershire – zachęcają miejscy urzędnicy.

Osoba, która skontaktuje się z linią StreetLink zostanie poinformowana o szczegółach pomocy, której Rada Miasta Redditch zazwyczaj udziela osobom śpiącym na ulicy. Street link przyjmie też zgłoszenie o danej osobie i przekaże je urzędnikom. Ponadto StreetLink skontaktuje się z Radą Miasta w ciągu 15 dni roboczych, aby dowiedzieć się, jak konkretne zgłoszenie zostało rozwiązane. Osoba zgłaszająca może również uzyskać te informacje na żądanie.

Radny Mark Shurmer, w Radzie Miasta odpowiedzialny za gospodarkę mieszkaniową, powiedział: – Zespół ds. gospodarki mieszkaniowej pracuje ciężko przez cały rok, żeby zapobiec zjawisku bezdomności i pomóc każdemu, kto śpi na ulicy. W wyniku tych starań w naszym rejonie jest bardzo mało osób zmuszonych do spania na ulicy.

– Jednakże, jest to niezmiernie ważne zwłaszcza zimą, aby nikt nie spędzał nocy na zewnątrz. Każdy może pomóc, więc jeśli zauważycie kogoś, kto być może śpi na ulicy, zadzwońcie na StreetLink – podkreślił w rozmowie z Redditch Advertiser.

Pomóż bezdomnym:

Odwiedź: www.streetlink.org.uk
lub zadzwoń: 0300 500 0914

Źródło: redditchadvertiser.co.uk

Imigracja główną przyczyną wzrostu populacji miast...
Pomóż w odnalezieniu Polaka z Redditch
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas