Pomóż w odnalezieniu Polaka z Redditch

Polacy mieszkający w rejonie Birmingham mogą pomóc w odnalezieniu mężczyzny polskiego pochodzenia z Redditch, który zaginął ponad trzy tygodnie temu.

Policja ponawia prośby o jakiekolwiek informacje dotyczące Michała Lubaka. 13 listopada ok. godz. 11:45 mężczyzna wyszedł do pracy ze swojego domu przy High Trees Close, ale nigdy tam nie dotarł.

Detektyw Leighton Harding z policji West Mercia powiedział, że Lubak ma polskie korzenie i utrzymywał silne relacje ze społecznością polską mieszkającą w West Bromwich, Handsworth oraz w całym rejonie Birmingham. Podkreślił, że jeżeli ktokolwiek posiada informacje na temat miejsca jego pobytu, powinien niezwłocznie zgłosić to policji.

- Zaginiony nie miał w zwyczaju znikać bez słowa, dlatego też chcemy upewnić się czy jest cały i zdrowy oraz zaoferować mu wsparcie. Lubiak nie ma żadnych kłopotów z prawem, dlatego nie miejcie obaw i pomóżcie nam go odnaleźć. W dalszym ciągu będziemy apelować bezpośrednio do poszukiwanego, aby powiadomił policję, jeśli nic mu nie jest – powiedział Harding.

- Większość członków rodziny zaginionego nadal mieszka w Polsce, dlatego wierzymy, że społeczność polska z rejonu Birmingham może pomóc w odnalezieniu mężczyzny. Obecnie intensyfikujemy poszukiwania w tym rejonie. Pomoże nam w tym organizacja charytatywna Missing Persons Helpline, która zainstaluje w mieście elektroniczne bilbordy ze zdjęciem i opisem wyglądu fizycznego Lubiaka. Mamy nadzieję, że ktoś go rozpozna.

Michał Lubak ma ponad 180 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała, włosy koloru blond, krótko ostrzyżone, mówi ze wschodnio-europejskim akcentem. Ma też dwa tatuaże – krzyż na prawym przedramieniu oraz napis na lewym. W dniu zaginięcia miał na sobie ubrania pracownicze, kurtkę odblaskową oraz srebrny łańcuszek na szyi.

Każdy, kto mógł widzieć Michała Lubaka po 13 listopada br. proszony jest o pilny kontakt z lokalną komendą policji lub z policjantami z komendy Redditch pod numerem telefonu 101 wraz z podaniem numeru referencyjnego sprawy 289-S-151112.

Źródło: redditchstandard.co.uk, opr. ND

Pomóżmy bezdomnym z ulic Redditch
Znęcanie w szkole – poradnik
 
Poczekaj chwilę, ponieważ właśnie szykujemy kalendarz dla Ciebie

Najpopularniejsze Blogi

Redditch.pl
08 lipiec 2017
Wielka Brytania
Polska Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wystosowała komunikat dotyczący kolejnego dyżuru konsularnego...
Redditch.pl
15 kwiecień 2017
Wielka Brytania
W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej setki tysięcy Polaków przybyło na Wyspy. W ty...

Polub nas